کدام مناطق شنبه برفی می شوند؟

به گزارش راه ساری، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از اواسط شنبه تا عصر یکشنبه با عبور سامانه بارشی، در مناطقی از شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز غربی بارش برف و باران پیش بینی می گردد.

کدام مناطق شنبه برفی می شوند؟

به گزارش خبرنگاران، صادق ضیائیان در تبادل نظر با ایسنا اعلام کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز در مناطقی از شمال شرق کشور بارش برف و باران و در سواحل شرقی دریای خزر بارش پراکنده باران رخ می دهد و این سامانه به تدریج از کشور خارج می گردد. از اواسط شنبه (3 اسفند) تا بعد از ظهر یکشنبه (4 اسفند) با عبور سامانه به نسبت ضعیف و سریع بارشی در مناطقی از شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز غربی بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: بعد از ظهر دوشنبه (5 اسفند) با ورود سامانه بارشی فعال به کشور در دامنه های زاگرس مرکزی، غرب و جنوب غرب، بارش برف و باران و در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی و مرکز کشور بارش پراکنده رخ می دهد که بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف و در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، سه شنبه (6 اسفند) این سامانه تقویت شده و نیمه غربی کشور، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و مرکز و شمال شرق را در برمی گیرد. در این مدت شدت بارش در سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی و غرب کشور خواهد بود. همچنین اواخر روز سه شنبه با توجه به جریانات شمالی، دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد، دریای خزر نیز مواج خواهد شد.

ضیائیان در پایان درباره شرایط جوی پایتخت طی دو روز آینده اعلام کرد: آسمان تهران فردا (3 اسفند) کمی ابری تا نیمه ابری و غبار صبحگاهی با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد و در بعد از ظهر نیمه ابری با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 14 سانتیگراد پیش بینی می گردد.

visaro.ir: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

sloblag.com: محفلی برای هم اندیشی

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8115

به "کدام مناطق شنبه برفی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام مناطق شنبه برفی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید