گوشی های پیکسل 3a توسط تیم HTC شاغل در گوگل توسعه یافته اند

به گزارش راه ساری، گوشی های پیکسل 3a و 3a XL گجت های بسیار مهمی محسوب می شوند زیرا حالا یک شرکت آمریکایی گجت های میان رده قدرتمندی را روانه بازار نموده است. نکته قابل توجه در خصوص این گوشی این است که برای اولین بار تیم HTC شاغل در گوگل، نقش مهمی در طراحی و توسعه این گوشی ها داشته است.

گوشی های پیکسل 3a توسط تیم HTC شاغل در گوگل توسعه یافته اند

از سال ها قبل و به خصوص از زمان معرفی نسل اول گوشی های پیکسل در سال 2016، گوگل ارتباط تجاری نزدیکی با HTC داشته است. بعد از طراحی و توسعه این گوشی ها، گوگل وظیفه ساخت آن ها را به HTC واگذار کرد. در خصوص مدل معمولی پیکسل 2 هم شاهد تکرار این همکاری بودیم.

در نهایت، وقتی که گوگل متوجه ارزش تیم مهندسی HTC می گردد، تصمیم می گیرد که با پرداخت 1.1 میلیارد دلار، بخش اعظمی از تیم مهندسی توسعه گوشی های هوشمند و مالکیت معنوی موارد مختلف را در اختیار بگیرد. داستان پیکسل 3a از اینجا شروع می گردد.

کمی پس از نهایی شدن این معامله در اوایل 2018 و یکپارچه شدن تیم ها، گوگل وظیفه توسعه پیکسل 3a و 3a XL را به این تیم واگذار می نماید. اگرچه تیم اصلی طراحی سخت افزار گوگل در این زمینه نقش داشته، اما بخش مهم این موضوع در تایوان توسط تیم HTC انجام شده است. به گفته نائب رییس مدیریت محصول بخش سخت افزار گوگل، پروژه پیکسل 3a از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری عمدتا توسط تیم HTC رهبری شده است.

طراحی پیکسل های بعدی توسط تیم های مختلف

اگرچه گوگل هنوز برنامه های توسعه گوشی های پرچم دار پیکسل 4 را تایید ننموده است، اما به احتمال زیاد بخش اعظمی از طراحی و توسعه این گوشی ها توسط تیم HTC صورت می گیرد. همین موضوع برای گوشی های پیکسل 4a هم صدق می نماید و در همین رابطه باید بگوییم که گوگل روز گذشته بیان کرد که آن ها در آینده هم به عرضه گوشی های میان رده ادامه خواهند داد.

اما در این میان، به نظر می رسد گوگل برای طراحی نسل جدید گوشی های خود می خواهد رویکرد عجیبی را اتخاذ کند. بعد از انتقادهای فراوانی که در خصوص طراحی پیکسل 3 ایکس ال مطرح شد، ظاهرا گوگل تصمیم گرفته از سه تیم طراحی مختلف استفاده کندهرکدام از آن ها باید نسل های بعدی را به صورت جداگانه طراحی نمایند و هیچ ارتباطی هم با یکدیگر ندارند. قبل از کلید خوردن روند فراوری، مدیران ارشد گوگل تمام این طراحی ها را آنالیز می نمایند و بهترین گزینه را انتخاب خواهند کرد. بعد از اتخاذ این تصمیم، مهندسان برای آماده سازی سخت افزار و نرم افزار، با یکدیگر همکاری می نمایند.

آینده سری گوشی های پیکسل

اخیرا، گوگل اعتراف نموده که به دلیل شدت رقابت بر سر گوشی های پرچم دار، فروش گوشی های پیکسل 3 مطابق انتظارات نبوده است. با توجه به اینکه در این زمینه رقبای قدرتمند زیادی وجود دارد، گوگل به خوبی می داند که در زمینه گوشی های پرچم دار نمی تواند موفقیت عظیمی کسب کند.

اما از طرفی دیگر، گوشی های میان رده برای موفقیت-به خصوص در بازار آمریکا که گوشی های ارزان قیمت قدرتمند زیادی وجود ندارد-پتانسیل زیادی دارند. گوشی های پیکسل 3a در مقایسه با رقبای خود در بازارهای بین المللی، از لحاظ ویژگی های سخت افزاری حرف چندانی برای گفتن ندارد. اما در عوض، از دوربین بسیار قدرتمند، ویژگی های مفید و تجربه نرم افزاری خیلی خوبی بهره می برند؛ مواردی که برای کاربران آمریکایی اهمیت بسیار زیادی دارند.

منبع: Phone Arena

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2708

به "گوشی های پیکسل 3a توسط تیم HTC شاغل در گوگل توسعه یافته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوشی های پیکسل 3a توسط تیم HTC شاغل در گوگل توسعه یافته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید