یک مقام مسئول در گفت و گو با خبرنگاران: قیمت لبنیات در ایام عید نوسانی نخواهد داشت، دامداران نسبت به عرضه شیرخام با نرخ مصوب تمکین نمی نمایند

به گزارش راه ساری، باکری گفت: اگر دامداران در قیمت شیرخام تغییری ایجاد نکنند، قیمت لبنیات در ایام عید نوسانی نخواهد داشت.

یک مقام مسئول در گفت و گو با خبرنگاران: قیمت لبنیات در ایام عید نوسانی نخواهد داشت، دامداران نسبت به عرضه شیرخام با نرخ مصوب تمکین نمی نمایند

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی در گفت و گو با خبرنگار ، از ثبات و آرامش بازار لبنیات اطلاع داد و گفت: اگرچه دامداران حاضر به عرضه شیر خام با نرخ مصوب 2 هزار تومان نیستند، اما محصولات لبنی همچنان متناسب با مصوبه عرضه می گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده های دامی و تاثیر آن بر بهای تمام شده، دامداران به نرخ مصوب شیرخام اعتراض دارند که هم اکنون به وسیله ستاد تنظیم بازار در حال رایزنی برای افزایش قیمت شیرخام تولیدی هستند.

باکری ادامه داد: تا زمانیکه مصوبه جدیدی از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام نگردد، روند کنونی قیمت در بازار ادامه دار خواهد شد.

دبیر انجمن صنایع لبنی با اشاره به اینکه دامداران هر کیلو شیرخام را 150 تا 300 تومان بالاتر از قیمت مصوب تحویل کارخانه های لبنی می دهند، اعلام کرد: هم اکنون کارخانه ها حاضر به اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر عرضه شیرخام با نرخ مصوب 2 هزار تومان نیستند، به طوریکه علی رغم ارائه فرم انعقاد قرارداد کارخانه ها با دامداران از سوی معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، اما تاکنون قراردادی منعقد نشده است.

این مقام مسئول در ادامه اضافه کرد: تازمانیکه ستاد تنظیم بازار، تقاضای دامداران مبنی بر تغییر قیمت را پاسخ ندهد، کارخانه های لبنی نمی توانند درخواست افزایش قیمت نمایند.

باکری درباره تحولات پیش روی بازار لبنیات اعلام کرد: با توجه به آنکه قیمت های جدید شیر و محصولات لبنی در تاریخ 13 آذر به تصویب رسیده است، از این رو بعید به نظر می رسد که مجدد ستاد تنظیم بازار قیمت ها را افزایش دهد.

به گفته وی، با توجه به نزدیکی ایام نوروز کارخانه های لبنی حاضر به جذب هر میزان شیرخامی که دامداران در اختیار آن ها قرار می دهند، هستند.

دبیر انجمن صنایع لبنی در سرانجام با اشاره به اینکه کمبودی در توزیع بازار لبنیات شب عید نخواهیم داشت، توضیح داد: اگر دامداران در قیمت شیرخام تغییری ایجاد ننمایند، قیمت لبنیات در ایام عید نوسانی نخواهد داشت.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1576

به "یک مقام مسئول در گفت و گو با خبرنگاران: قیمت لبنیات در ایام عید نوسانی نخواهد داشت، دامداران نسبت به عرضه شیرخام با نرخ مصوب تمکین نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مقام مسئول در گفت و گو با خبرنگاران: قیمت لبنیات در ایام عید نوسانی نخواهد داشت، دامداران نسبت به عرضه شیرخام با نرخ مصوب تمکین نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید