5 اشتباه روزمره که باعث کمردرد می گردد

به گزارش راه ساری، یکی از ناراحت کننده ترین دردهای بدن، کمر درد است زیرا باعث می شود نتوانید کاری انجام دهید.بسیاری از مسائل کمر به رفتار نادرست ما برمی شود.

5 اشتباه روزمره که باعث کمردرد می گردد

کمر درد می تواند دردی خفیف باشد و یا دردی ناگهانی که حتی به شما اجازه درست حرکت کردن را ندهد. ازجمله عوارض کمر درد احساس درد در پاهاست.

کمر درد شدیدمی تواند موجب جراحی های متعدد و بستری شدن گردد. علاوه بر سرماخوردگی و تب، کمر درد بیماران زیادی را به سمت پزشکان می فرستد.

آیا می خواهید بدانید که چرا دچار کمر درد هستید؟

اگر بدانید که دلایل بسیار کوچکی وجود دارد که ما را به سمت کمر درد های شدید می کشاند، شگفت زده خواهید شد. پس، بیایید بفهمیم که علت اصلی کمر درد چیست و چگونه می توان از کمردرد پیشگیری کرد.

دلایل پزشکی زیادی می تواند پشت مسائل کمر وجود داشته باشد مانند عصب سیاتیک، آرتروز، آسیب، التهاب، شکستگی، آسیب عصبی و غیره. اما، در عین حال، بسیاری از عادت های روزمره نامنظم ما می توانند در طول زمان به شدت به کمر شما آسیب برسانند.

آیا واقعا می دانید که علت کمر درد چیست؟

1- رانندگی طولانی مدت

رانندگی های طولانی برای سلامتی شما مناسب نیستند، مهم نیست که شما به دفتر کار میروید یا برای تفریح و گردش به رانندگی می پردازید.

رانندگی مداوم که باعث میگردد دستها دائم بر روی فرمان باشد و قفسه سینه را تنگ نموده و شانه ها در حالت دورتری قرار دهد، می تواند دلیل اصلی کمر درد در سال های آینده باشد.

چگونه از این کمر درد جلوگیری کنیم؟

سعی کنید در حالت 90 درجه قرار بگیرید و یا به عبارتی صاف بنشینید و در حین رانندگی سعی کنید حواستان به این موضوع باشد. بهترین کار این است که یک بالش پشت کمرتان قرار دهید. پاهای خود را بیش از حد دراز نکنید زیرا فشار روی پاها شما قرار می گیرد. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که پس از هر 30 دقیقه رانندگی 5 دقیقه استراحت کنید.

2- کارهای نشسته

نشستن بیش از حد در یک حالت کمر شما را تحت فشار قرار می دهد. کسانی که برای مدت طولانی مجبورند یک جا بنشینند، و از این موضوع رنج می برند، باید در خصوص موقعیت قرار گیری خود بسیار جدی و دقیق باشند. نشستن در حالت اشتباه می تواند به استخوان ها، عضلات، تاندون ها و رباط ها آسیب برساند.

چگونه از این کمر درد جلوگیری کنیم؟

پس از هر یک ساعت نشستن، 5-10 دقیقه پیاده روی کنید و سپس روی جایگاه بنشینید. این کار می تواند ستون فقراتتان را حفظ کند.

3- پوشیدن کفش پاشنه بلند

آیا عاشق کفش پاشنه بلند هستید؟ از هم اکنون سعی کنید از پوشیدن آن اجتناب کنید!

بدون شک برای بعضی از خانم ها کفش با پاشنه های بلندتر باعث افزایش اعتماد به نفس می گردد، اما اگر در مدت طولانی به سلامتی آسیب برساند چه؟ پوشیدن کفش پاشنه بلند هماهنگی باسن، کمر و پاها را از بین می برد.

چگونه از این کمر درد جلوگیری کنیم؟

همانطور که در مطالعه ای منتشر شده در مجله پزشکی کایروپراکتیس گفته شده است، درد کمر و پوشیدن کفش پاشنه بلند برای مدت طولانی به هم مرتبط هستند، بنابراین نباید کفش پاشنه بلند بپوشید و یا پاشنه کفش نباید بلندتر از 2 اینچ باشد.

4- حالت خواب نامناسب

عمدتا حالت خواب اشتباه منجر به کمر درد مزمن می گردد، حتی ممکن است تجربه نموده باشید هنگامی که با معده پر می خوابید، در زمان بیدار شدن، احساس درد می کنید.

درست است که نمی توانید حالت خواب خود را در حالی که خواب هستید، تنظیم کنید. اما می توانید کوشش کنید که در حالت درست بخوابید.

چگونه از این کمر درد جلوگیری کنیم؟

سعی کنید بالش را زیر سر و گردن خود نگه دارید. توجه کنید که بالش نباید زیر شانه های تان قرار بگیرید. خوابیدن به پشت بهترین حالتی است که هرگز به کمر درد منجر نخواهد شد.

5- حمل کیف های سنگین کمر درد مزمن ایجاد می نماید

بیشتر زنان کیف های دستی سنگین خود را بر روی شانه ها حمل می نمایند و دانش آموزان نیز کیف های لپ تاپ یا کوله پشتی خود را روی شانه ها می اندازند که عامل اصلی کمر درد شدید است.

چگونه از این کمر درد جلوگیری کنیم؟

هنگامی که ما کیف های سنگین را حمل می کنیم، فشار روی شانه ها و کمر قرار می گیرد. کیفی با وزن بیش از 10٪ از وزن خود حمل نکنید. کیف سنگین تر از این میزان آسیب بیشتری به کمر شما می زند.

منبع: ستاره
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12682

به "5 اشتباه روزمره که باعث کمردرد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 اشتباه روزمره که باعث کمردرد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید