80 درصد اپلیکیشن های اندروید به طور پیش فرض ترافیک شبکه را رمزگذاری می نمایند

به گزارش راه ساری، روز گذشته شرکت گوگل آمار قابل توجهی را در خصوص رمزگذاری اپلیکیشن های اندروید منتشر کرد. طبق این آمار، 80 درصد از اپلیکیشن های اندروید که در گوگل پلی استور حضور دارند، به طور پیش فرض ترافیک شبکه خود را رمزگذاری می نمایند.

80 درصد اپلیکیشن های اندروید به طور پیش فرض ترافیک شبکه را رمزگذاری می نمایند

اما این موضوع چه معنایی دارد؟ به زبان ساده درخواست های اپلیکیشن اندرویدی برای دریافت یا ارسال داده در شبکه توسط پروتکل امنیتی لایه انتقال (TLS) رمزگذاری می گردد و این موضوع تاثیر بسزایی در افزایش امنیت داده های کاربران دارد. این موضوع که 80 درصد از اپلیکیشن های اندروید به صورت پیش فرض چنین کاری را انجام می دهند، خبر بسیار خوبی محسوب می گردد. با نگاه به نمودار زیر می توانید آمار اپلیکیشن هایی که طی ماه های اخیر چنین رویکردی را اتخاذ نموده اند، مشاهده کنید.

همانطور که می بینید، در ابتدای 2018 این آمار صفر درصد بوده است و به همین خاطر دستیابی به آمار 80 درصدی موفقیت بسیار بزرگی برای اکوسیستم اندروید است. برای گوگل این موضوع اهمیت زیادی دارد و به همین خاطر اپلیکیشن هایی که اندروید 9 یا نسخه های جدیدتر را هدف قرار داده اند، باید قابلیت رمزگذاری TLS را به صورت پیش فرض فعال نمایند.از آنجایی که از تاریخ 1 نوامبر 2019 تمامی آپدیت های اپلیکیشن های اندروید باید API های اندروید پای را هدف قرار بدهند، این درصد فقط فرایند صعودی خواهد داشت.

در این میان، چنین آماری نشان می دهد هنوز 20 درصد از اپلیکیشن های موجود در پلی استور چنین قابلیتی را ارائه نمی دهند. از آنجایی که حدود 2.8 میلیون اپلیکیشن در این محیط وجود دارد، پس حدود 560 هزار اپلیکیشن بدون رمزگذاری داده های کاربران را رد و بدل می نمایند که چنین اپلیکیشن هایی شاید در حال حاضر در گوشی شما حضور داشته باشند. چنین موضوعی نشان می دهد که بهتر است تا جای ممکن از اپلیکیشن های قدیمی که دیگر به روزرسانی نمی شوند استفاده نکنید و ضمناًً آپدیت کردن اپلیکیشن ها را هم پشت گوش نیندازید.

منبع: Android Authority

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6853

به "80 درصد اپلیکیشن های اندروید به طور پیش فرض ترافیک شبکه را رمزگذاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد اپلیکیشن های اندروید به طور پیش فرض ترافیک شبکه را رمزگذاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید