آب سد قلعه چای به دریاچه ارومیه رهاسازی شد

به گزارش راه ساری، مجتبی جلیل زاده، در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به هدف از اجرای این طرح گفت: این طرح به منظور احیای دریاچه ارومیه از امروز شروع شده و 15 روز ادامه خواهد داشت.

آب سد قلعه چای به دریاچه ارومیه رهاسازی شد

وی ادامه داد: از عموم مردم و ساکنان محلی خواسته شده ضمن رعایت دقیق نکات ایمنی در زمان رهاسازی و پس از آن به حریم و بستر رودخانه ها نزدیک نشوند.

جلیل زاده همچنین به کشاورزان منطقه توصیه کرد: برای حمایت از برنامه های احیای دریاچه ارومیه از برداشت های غیرمجاز آب در طول مسیرها برای اهداف زراعی خودداری نمایند.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه میزان ذخیره آب سد قلعه چای عجب شیر 40 میلیون متر مکعب است، گفت: با رهاسازی این میزان آب، مناطق پایین دست سد قلعه چای تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه کشاورزان نگران حق آبه خود نباشند، اذعان داشت: حق آبه کشاورزانی که از سد قلعه چای عجب شیر برای آبیاری باغ ها و زمین های کشاورزی خود استفاده می نمایند، در زمان قانونی تأمین خواهد شد.

جلیل زاده در انتها توضیح داد: سد قلعه چای عجب شیر در سال 87 به بهره برداری رسیده و آب 7 هزار هکتار از باغات و اراضی کشاورزی این شهرستان را تأمین می نماید.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1987

به "آب سد قلعه چای به دریاچه ارومیه رهاسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب سد قلعه چای به دریاچه ارومیه رهاسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید