آخرین شب اجراهای موسیقی در فرهنگسرای نیاوران چه گذشت؟

به گزارش راه ساری، در ششمین و آخرین شب از سی وچهارمین جشنواره موسیقی فجر، گروه موسیقی بانوان یاغلیق و کنسرت رخداد هر کدام در دو سانس جداگانه در سالن فرهنگسرای نیاوران به اجرای قطعات موسیقی پرداختند.

آخرین شب اجراهای موسیقی در فرهنگسرای نیاوران چه گذشت؟

به گزارش خبرنگاران، گروه موسیقی بانوان یاغلیق که تیر 97 فعالیت خود را در بخش موسیقی مقامی قشقایی شروع نموده اند و اولین اجرای رسمی در دهمین جشنواره موسیقی فارس در بخش مقامی و کسب مقام سوم این جشنواره را در کارنامه خود دارند، ابتدا قطعه فولک قشقایی را اجرا کردند. سپس قطعات درآمد آتلی - شعر از میرزا ماذون قشقایی، هلی متوسط لالا - شعر از میرزا ماذون قشقایی، هاینا هلی- شعر از میرزا ماذون قشقایی، هلهله - شعر از میرزا ماذون قشقایی، لای لای - شعر از میرزا ماذون قشقایی، جنگ نامه، نگارجان - شعر از میرزا ماذون قشقایی، بوزداغ، کیخا - شعر از میرزا ماذون قشقایی، گیلگزیاغلیق- شعر از میرزا ماذون قشقایی توسط این گروه اجرا شد.

در بین اجرای این قطعات، قطعه لای لای - شعر از میرزا ماذون قشقایی مورد استقبال بیشتر علاقه مندان این گروه نهاده شد.

اعضای این گروه از؛ ساناز نامداری (کمانچه و هم خوان)، دنیا حبیبی (کمانچه التو و هم خوان)، دنیا آرا پناهی (ویلون و هم خوان)، مژده بابایی آردکپان (سه تار و هم خوان)، عارفه حاتمی سلوکلویی (بند تار)، شیما بناسفید شیرازی (تمبک)، مینا شهریاری (نقاره) و حدیث غلامی (خواننده) تشکیل شده بود.

این گروه موسیقی رأس ساعت 18:30 کار خود را شروع کردند.

همچنین در سانس بعدی این سالن، گروه موسیقی رخداد که فعالیت خود را با تکیه بر معرفی نوازندگان جوان و کشف و شناسایی استعداهای درخشان موسیقی و همین طور حفظ و پاس داشت میراث فرهنگی در زمینه موسیقی اصیل ایرانی شروع نموده است و در ادامه با شرکت در جشنواره های داخلی و بین المللی قصد ترغیب نسل جوان به این هنر فاخر و متعهد و تاکید بر هویت موسیقی و فرهنگ ایرانی را در دستور کار خود دارد، از ساعت 21:30 قطعات موسیقی خود را به روی صحنه بردند. این گروه کاملاً جوان قطعات پیش درآمد نوا ساز و آواز - شعر از حافظ، قطعه بامداد - شعر از حافظ، ساز و آواز - شعر از حافظ، تصنیف خموشانه - شعر از شفیعی کدکنی، چهار مضراب شور - ساز و آواز - شعر از حافظ، تصنیف قفل زندان - شعر از مولانا را اجرا کردند. اعضای این گروه؛ سهند شکرزاده (آهنگساز، تار و سه تار)، محمد ذاکر حسین (آواز)، سامان سلطانی و پرستو مستعان (کمانچه)، مانا آرین دوست (عود)، محمد بهرادکیا (سنتور)، زهرا ملحوظ (تنبک)، علی خداحامی (تار باس)، فرزاد سلیمانی (سه تار)، محمد اسکندری (سنتور باس)، علیرضا احمدی (دف) و سروش شمس (تار) هستند. در ادامه این اجرا سارا صوفی سیاوش که متولد سال 1376 است و از 7 سالگی فراگیری پیانو را شروع نموده است، تکنوازی پیانو را برای حضار انجام داد که با استقبال قابل قبولی همراه بود.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1433

به "آخرین شب اجراهای موسیقی در فرهنگسرای نیاوران چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شب اجراهای موسیقی در فرهنگسرای نیاوران چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید