آزمایشگاه ارزیابی خدمات هوش مصنوعی تا سرانجام سال راه اندازی می شود

به گزارش راه ساری، محمد رضوی زاده، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص آخرین شرایط راه اندازی آزمایشگاه ارزیابی هوش مصنوعی گفت: در حال حاضر طراحی آزمایشگاه یعنی اینکه چه محصولات و چه سرویس هایی را در کشور باید ارزیابی کنیم و چه تجهیزاتی نیاز است، در حال انجام است و چون یکی از ابزارهای این آزمایشگاه دیتا است در حال حاضر در فاز طراحی آن هستیم.

آزمایشگاه ارزیابی خدمات هوش مصنوعی تا سرانجام سال راه اندازی می شود

وی با بیان اینکه همه کارهای پژوهشگاه در قالب یک پروژه پژوهشی انجام می شود مانند HPC که یک پروژه ای است که با کمک بخش خصوصی استارت آن خورده و در حال طراحی است، افزود: در زمینه آزمایشگاهی نیز یک پروژه ای است که آغاز شده و از توانمندی داخلی استفاده می کنیم، تیم آن تشکیل شده و پروژه آغاز شده است.

رضوی زاده در ادامه به زمان راه اندازی و رونمایی از آزمایشگاه خدمات هوش مصنوعی اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه ارزیابی خدمات هوش مصنوعی در مرحله طراحی است و رونمایی و راه اندازی آن تا خاتمه سال جاری انجام می شود.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: در بخش ICT ، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات متولی اصلی هوش مصنوعی است و همچنان تلاش می کنیم تا با بخش های مرتبط با این حوزه تعامل بگیریم و بتوانیم کاربردهای حوزه ICT را به سمتی سوق دهیم که برای کشور مفید باشد.

رضوی زاده در خصوص پروژه های مربوط به هوش مصنوعی گفت: پروژه ها شامل تدوین نظام فنی اجرایی توسعه کاربردهای هوش مصنوعی، آزمایشگاه ارزیابی هوش مصنوعی، تدوین چارچوب استانداردهای هوش مصنوعی است که در حال حاضر در بحث استانداردسازی ملی در حوزه هوش مصنوعی در کشور کار نشده که ما پیشنهاد دادیم یک تعداد استاندارد اولویت دار را خودمان تدوین کنیم بنابراین در موضوع خدمات اولویت دار هوش مصنوعی از دیدگاه حقوقی و تنظیم مقرراتی در حال فعالیت هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 خرداد 1402 بروزرسانی: 14 خرداد 1402 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14776

به "آزمایشگاه ارزیابی خدمات هوش مصنوعی تا سرانجام سال راه اندازی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایشگاه ارزیابی خدمات هوش مصنوعی تا سرانجام سال راه اندازی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید