آسوده خوابیدن در کمپ ، منطقه ها مناسب کمپینگ

به گزارش راه ساری، یکی از کارهای مجذوب کننده و پرهیجان این است که چادر زدن در طبیعت را تجربه کنیم و از دیدن ستاره های آسمان در دل شب لذت ببریم. کمپینگ در طبیعت در کنار همه مزایا و شرایط مساعدی که دارد برخی مواقع با حوادث غیر مترقبه و غیر قابل پیش بینی روبه روی می شود که نیاز به آمادگی قبلی دارد که در این مطلب ما سعی کرده ایم نکاتی کلیدی از منطقه ها مناسب کمپینگ را آماده کنیم تا با رعایت آن شما دوستان و همراهان مجله خبرنگاران بتوانید با خیال راحت در کمپ بخوابید و شبی آرامش بخش و با اطمینان خاطر را پشت سر بگذارید.

آسوده خوابیدن در کمپ ، منطقه ها مناسب کمپینگ

اندازه چادر

چادرهای مسافرتی در انواع یک نفره تا چهار نفره موجود است. پیشنهاد ما به شما برای این که در چادر راحت تر باشید این است که چادر های بزرگ تر را انتخاب کنید. البته این در صورتی است که قصد شما سبک سفر کردن نباشد.

سعی کنید بیشتر خسته شوید

هر چقدر در دل طبیعت به اطراف بروید و از دشت و تپه ها بالا و پایین رفته و سعی کنید خود را خسته کنید، در این صورت به محض این که وارد چادرتان شوید و سرتان را روی بالش بگذارید در این صورت به راحتی به خواب خواهید رفت.

انتخاب چادر مناسب برای کمپینگ در طبیعت

این که تصمیم می گیرید که در دل طبیعت بروید و کمپ بزنید کار بسیار عالی و جذابی خواهد بود. مهم ترین وسیله مورد نیاز برای این کار چادر مناسب است که باید خیلی با احتیاط و وسواس آن را انتخاب کنید. با انتخاب چادر مناسب برای کمپینگ در طبیعت مطئمناً شما خوابی راحت و بی دغدغه را در کمپ تجربه خواهید کرد. چادرهای مقاوم و دوپوش جزو استانداردترین چادرها برای کمپ می باشد.

تهویه چادر را از قلم نیاندازید

برای این که هوای چادر دم کرده نباشد و شما احساس راحتی بیشتری کنید سعی کنید که چادری که انتخاب می کنید حتما دارای پنجره باشد که با باز کردن ان می توانید تهویه مناسب در داخل چادر را تامین کنید.

زیرانداز مناسب انتخاب کنید

اگر زیر اندازی که در زیر چادر پهن می کنید استاندارد باشد و عایق رطوبت باشد در این صورت در اندازه آرامش خوابتان تاثیر به سزایی خواهد داشت. زیرانداز چادر از کیسه خواب و لباس نیز پر اهمیت تر و مهم تر است بنابراین به این نکته توجه کافی برای چادر زدن در طبیعت داشته باشید.

مکان مناسب برای برپایی چادر

انتخاب منطقه ها مناسب کمپینگ نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از نکاتی که درباره انتخاب مکان مناسب برپایی چادر باید توجه داشته باشید این است که چادر خود را در یک سطح مسطح که خار و خاشاکی در ان نیست برپا کنید. نکته بعدی این که در مسیر سیل رو و کوه ها و تپه هایی که امکان ریزش وجود دارد از برپایی چادر خودداری کنید. چادر خود را در مسیر جوی آبی که خشکیده است برپا نکنید، زیرا اگر کوچک ترین سیلی جاری شود ممکن است عواقب بدی برای شما پیش بیاید و همیشه سعی کنید منطقه ها مناسب کمپینگ را قبل از برپاکردن چادر پیدا کنید.

به سر و صدای محیط توجه کنید

اگر شما هم مثل بنده جزو آن دسته از افرادی هستید که از سر و صدای زیاد جیرجیرک ها، درختان و جنگل و پرندگان خوابتان نمی برد توصیه ما به شما این است که می توانید به همراه خود پدهای مخصوصی که در گوش می گذارند داشته باشید، یا این که از پنبه یا دستمال کاغذی برای کاهش صدای اطراف استفاده کنید و با این کار مطئمنا بهتر خوابتان خواهد برد.

گرم ماندن

همیشه این نکته را مد نظر خود داشته باشید که شرایط آب و هوایی ممکن است تغییر کند و شب ها هم بیشتر اوقات هوا سردتر خواهد شد بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید که کیسه خواب مناسب می توانید خوابی راحت تر و آرامش بخش تری را در طبیعت تجربه کنید. نکاتی که باید توجه کنید این است که مواظب باشید که کوچکترین رطوبتی داخل کیسه خواب شما نباشد و برای این که داخل کیسه خواب عرق نکنید بهتر است با لباس های راحت وارد کیسه خواب شوید. اگر در داخل کیسه خواب عرض کنید در این صورت رطوبت حاصل از عرض کردن باعث می شود که بدنتان سرد شود.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14712

به "آسوده خوابیدن در کمپ ، منطقه ها مناسب کمپینگ" امتیاز دهید

2 کاربر به "آسوده خوابیدن در کمپ ، منطقه ها مناسب کمپینگ" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسوده خوابیدن در کمپ ، منطقه ها مناسب کمپینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید