معرفی زیباترین و مرتفع ترین کوه های اکوادور

به گزارش راه ساری، کوه های اکوادور، بسیار جالب و زیبا هستند. در واقع بسیاری از این کوه ها، ارتفاعی بالاتر از 5000 متر دارند، که آنها را تبدیل به معروف ترین جاذبه های اکوادور نموده است. کشور اکوادور هنوز به وسیله گردشگران و مسافران زیادی شناخته نشده است. بسیاری از پارک های ملی و منطقه ها بیابانی و کوه های این کشور را هنوز می توان با یک راهنما و با پای پیاده در نوردید و آنها را کشف کرد! در منطقه آند کشور اکوادور، هنوز آتشفشان های فعالی وجود دارند که هر کدام برای خود یک تاریخچه و یک جذابیت دارند. در ادامه به 10 مورد از برترین و مرتفع ترین کوه های اکوادور، اشاره می کنیم. پس با ما در مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید برای آشنایی بیشتر با کوه های مرتفع اکوادور...

معرفی زیباترین و مرتفع ترین کوه های اکوادور

10. Chimborazo

بالاتر از تمام کوه های مرتفع اکوادور، آتشفشان کهن Chimborazo، خودنمایی می نماید. Chimborazo بعنوان مرتفع ترین آتشفشان کشور اکوادور شناخته می گردد. در این منطقه به علت های زمین شناسی، زلزله های زیادی می آید. بازدیدنمایندگان می توانند در بالای این آتشفشان انواع هیجانات را با هم تجربه نمایند!

9. Cotopaxi

Cotopaxi یکی از محبوب ترین آتشفشان ها در اکوادور و تمامی آمریکای جنوبی است. تورهای بسیار زیادی برای گردشگرانی که به Cotopaxi می آیند پیش بینی شده است. این آتشفشان با شرایط آب و هوایی نسبتا پایدار خود برای بازدید نمایندگان، بسیار مهیج است. این آتشفشان در حدود 18 سال پیش یک بار فوران داشت و این سال ها، بعید است که دوباره فعال گردد.

8. Cayambe

کوه Cayambe از مرتفع ترین کوه های اکوادور واقع در Cordillera Oriental یک شاخه از رشته کوه های آند می باشد که فاصله کمی با کویتو دارد. این کوه، همواره با برف پوشیده شده و کوهنوردان ماهر زیادی را هر ساله به سوی خود می کشاند. در بالا و قله این کوه، دمای هوا کاملا و همواره زیر صفر می باشد.

7. Antisana

با توجه به شرایط منحصر بفرد آب و هوایی کوه Antisana، این کوه از کوه های مرتفع اکوادور و یکی از منحصر بفردترین ارتفاعات اکوادور است. یخچال های طبیعی بسیار زیادی در ارتفاعات Antisana شکل گرفته اند. این کوه دارای شیب بسیار تند و چالش برانگیزی است که می طلبد تنها کوهنوردان ماهر و کاراموخته، به این کوه بروند. در حقیقت این کوه، اصلا برای انسان های مبتدی، مناسب نیست.

6. El Altar

این آتشفشان بزرگترین آتشفشان در دنیا است. در سال 1460 در اثر فوران این آتشفشان، تمام کوه این آتشفشان فروریخت و پس از آن دیگر فعال نشد. نام این کوه، Quichua Capac بوده، که به معنای کوه با شکوه بوده است. مهاجران اسپانیایی نام آن El Altar گذاشتند، چرا که این کوه، آنها را به یاد کلیساها و راهبه های خود می انداخت.

5. Iliniza Sur

دو کوه Iliniza Sur و Norte اغلب با هم دیگر معرفی می شوند و به عنوان کوه های دو قلو شناخته می شوند و تنها حدود 1 کیلومتر فاصله دارند. با این حال ، خصوصیات جغرافیایی این دو کوه، متفاوت از هم دیگر می باشند. این کوه از زیباترین کوه های اکوادور بوده که همواره پوشیده از برف بوده و شیب تندِ این کوه باعث شده که در زمان هایی که بهمن رخ می دهد، خطرات جدی را پیش آورد. یخچال های طبیعی این کوه، در گذر زمان و در اثر کمبود بارش های آسمانی، کوچکتر شده و پیش بینی می گردد که این یخچال ها در حدود 15 الی 20 سال آینده، محو شوند.

4. Sangay

فعال ترین آتشفشانِ فهرست ما، Sangay می باشد. این آتشفشان، هر 10 دقیقه یکبار فوران می نماید! اما فوران های این آتشفشان در اثر زلزله سال 1987 ، به هر نیم ساعت 1 بار کاهش یافت و ابرهای ضخیمِ سیاه رنگِ بالای آن نیز کم کم ، کمرنگ تر شدند. برای رساندن خود به قله این آتشفشان، کار بسیار سختی دارید. صعود های قبلی نشان می دهد که میانه زمان صعود به این قله، 7 روز طول می کشد! این آتشفشان در پارک ملی Sangay واقع شده است و در کنار کوه های El Altar و Tungurahua ، میراث دنیای یونسکو هستند.

3. Iliniza Norte

این کوه، یکی دیگر از کوه های دوقلویی است که در موارد قبل به آنها اشاره شد. با وجود اینکه کوه Iliniza Sur تنها برای کوه نوردان ماهر در نظر گرفته می گردد، اما Iliniza Norte این گونه نیست، و برای کسانی که تجربه کمتری هم دارند نیز مناسب است. با این حال توصیه می گردد اگر قصد سفر به این کوه را دارید، با یک راهنمای کاربلد همراه شوید چرا که این کوه همواره پوشیده از برف می باشد و ممکن است افرادی که آشنایی کافی با مسیر ندارند، گمراه شوند.

2. Tungurahua

Tungurahua به معنای گلوی پر از آتش می باشد و یک آتشفشان بسیار فعال است و اخیرا در آوریل 2011 نیز یک فوران شدید داشته است. این آتشفشان برای کسانی که اهل ماجراجویی و هیجان هستند، بسیار مناسب است ولی به علت فعالیت های شدید این آتشفشان، توصیه نمی گردد که کوه نوردان به بالای آن بروند! Tungurahua یک آتشفشانِ دارای تناقض است. چرا که بعضی می گویند صعود به آن آسان است و بعضی میگویند سخت است! واقعیت این است که هر دو گروه راست می گویند. آغازِ صعود به این قله بسیار راحت است اما رفته رفته با پیش آمدن مسیرهای سخت و پوشیده از برف، صعود نیز سخت تر و سخت تر می گردد.

1. Carihuairazo

Carihuairazo کوچکترین قله فهرست ما است! این آتشفشان تقریبا غیر فعال است و اخیرا فوران خاصی نداشته است. این آتشفشان پوشیده از برف، معمولا راهی برای صعود به قله های بزرگتری است که در کنار آن، سر به فلک کشیده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1401 بروزرسانی: 20 دی 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14714

به "معرفی زیباترین و مرتفع ترین کوه های اکوادور" امتیاز دهید

2 کاربر به "معرفی زیباترین و مرتفع ترین کوه های اکوادور" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی زیباترین و مرتفع ترین کوه های اکوادور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید