شروع نخستین نشست هم اندیشی و آنالیز فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور در ارومیه

به گزارش راه ساری، نخستین نشست هم اندیشی و آنالیز فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور صبح امروز به ریاست معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری در ارومیه شروع شد.

شروع نخستین نشست هم اندیشی و آنالیز فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور در ارومیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، صبح امروز نشست هم اندیشی و آنالیز فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور، رضا حسینی، ریاست معاون محترم هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری، تاجیک، مدیر کل محترم دفتر مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جلیل جباری، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی و معاونین سرمایه گذاری و برنامه ریزی استان های شمالغرب کشور در هتل جهانگردی ارومیه برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه جلیل جباری، ضمن خیر مقدم به همه اعضا اظهار کرد: 93 مرکز اقامتی با پنج هزار تخت در سطح آذربایجان غربی وجود دارد و سال جاری همچنین 30مجوز سرمایه گذاری با اعتبار بالغ بر چهار و 500 میلیارد ریال در استان صادر شده است که با بهره برداری از آنها ظرفیت اقامتی در استان افزایش 30 درصدی خواهد شد.

جباری ادامه داد: استان آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و وجود پایانه های مرزی و ارتباط با اروپا باعث ورود گردشگران بسیاری به استان می گردد.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه ما بخش دولتی ها خدمت گذار مردم و سرمایه گذاران هستیم، اظهار کرد: برای به توسعه رساندن جامعه، هم افزایی و ایجاد اشتغال برای مردم باید توسعه گرا باشیم.

او اضافه کرد: مدیران اگر مسئولیت پذیر نباشند، جامعه ساکن بوده و حرکت نمی کند و بخش دولتی و خصوصی باید در کنار هم مولد بخش مالی باشند.

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این جلسه گفت: وزارت تعاون برای اشتغال روستایی باید تسهیلات گردشگری خود را بیشتر در این راستا بدهند.

تاجیک اضافه کرد: بسیاری از مسائل سرمایه گذاران در کشور قابل حل بوده ولی هم فکری باید از استان ها صورت گیرد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1610

به "شروع نخستین نشست هم اندیشی و آنالیز فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور در ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع نخستین نشست هم اندیشی و آنالیز فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمالغرب کشور در ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید