آغاز هفته فرهنگی الجزایر در تهران

به گزارش راه ساری، مراسم بزرگداشت هفته فرهنگی الجزایر در برج میلاد برگزار گشت. در این مراسم عبدالمنعم احریز - سفیر جمهوری الجزایر در تهران - در سخنانی، از گسترش همکاری های فرهنگی بین دو کشور و تعمیق آن در آینده استقبال کرد.

آغاز هفته فرهنگی الجزایر در تهران

بخش ابتدایی این مراسم که در آستانه روز استقلال الجزایر و با هدف تعمیق روابط فرهنگی بین دو کشور برای چندمین بار توسط سفارت الجزایر در تهران برگزار شد، با سخنرانی سفیر الجزایر در تهران همراه بود. سفیر الجزایر در بخشی از سخنانش همچنین به اهداف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی چنین مراسمی اشاره و اظهار امیدواری کرد:

با برگزاری چنین نمایشگاهی ما به دنبال افزایش تفاهم، اعتماد، ارتقای مناسبات اقتصادی و تداوم این گونه همکاری ها هستیم.پس از عبدالمنعم احریز ، علی جنتی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - در سخنانی، از حسن سلیقه مقامات الجزایری در برگزاری چنین مراسمی استقبال و بر تداوم این همکاری ها تاکید کرد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره شرح داد:روابط ایران و الجزایر همواره صمیمانه، محبت آمیز و توام با همکاری در زمینه فرهنگی بوده است.نیمه مهرماه سال جاری نیز هفته فرهنگی ایران در الجزایر، به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شده بود.

هفته فرهنگی الجزایر که در روزهای مانده به سال روز استقلال این کشور از فرانسه برگزار می شود، به مدت سه روز (تا 8 آبان) برقرار است.

منبع: ایسنا

asemaneto.ir: با ما سفر را تجربه کنید

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: کجارو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7892

به "آغاز هفته فرهنگی الجزایر در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز هفته فرهنگی الجزایر در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید