آمادگی وزارت بهداشت برای اجاره هتل ها به عنوان نقاهتگاه، چشم انداز روشن گردشگری کشور

به گزارش راه ساری، علی اصغر مونسان در جلسه شورای معاونان و مدیران وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، که با حضور ویدئو کنفرانسی مدیران کل استانی در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار گشت، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی و پیگیری جدی در پایش و بازرسی از اماکن گردشگری و اقامتی برای اجرای این دستورالعمل ها تأکید کرد.

آمادگی وزارت بهداشت برای اجاره هتل ها به عنوان نقاهتگاه، چشم انداز روشن گردشگری کشور

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به محدودیت های جدید وضع شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در هفته جاری، اشاره نمود و اضافه نمود: بر اساس آخرین تصمیمات اجرا شده در این ستاد، محدویت های جدی در کشور اعمال خواهد شد که البته شهر به شهر نیز متفاوت است؛ باید در استان ها آمادگی کامل برای اجرای این دستورالعمل ها داشته باشیم تا این ویروس مهار و کسب وکار گردشگری در استان ها رونق بگیرد.

وی با اشاره به درخواست سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد اجاره هتل های درجه یک، دو و سه و اماکن اقامتی در استان ها به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی و استقرار کادر پزشکی، توضیح داد: این موضوع قبلا در جلسه هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده بود. وزارت بهداشت برای اجاره و پرداخت اجاره بهای این اماکن آمادگی دارد.

مدیران کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با اعلام هرچه سریع تر این موضوع به هتل ها و اقامتگاه ها در استان ها، فهرست هتل های درجه یک، دو و سه را که به این امر علاقه مند هستند در اختیار وزارتخانه قرار دهند تا اسامی هتل ها به وزارت بهداشت اعلام گردد تا دانشگاه های علوم پزشکی هر شهر برای انعقاد قرارداد با هتل ها اقدام نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابراز امیدواری کرد این بیماری تا نوروز 1400 کنترل گردد و در آن موقع شاهد رونق کسب وکارها در حوزه گردشگری و روزهای خوب برای این صنعت باشیم.

عبدالمالک شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام در این جلسه با ارائه گزارش از طرح های این استان گفت: از ابتدای امسال 32 طرح با حجم سرمایه گذاری 68 میلیارد تومان همچنین اشتغال زایی برای 369 نفر در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افتتاح شده اند و یا به زودی به بهره برداری می رسند.

ایجاد چهار دفتر گردشگری، دو سفره خانه، پنج مرکز تفریحی سرگرمی، احیا و بازسازی اماکنی مثل طاق شیرین و فرهاد، عمارت والی کهره، قلعه پوراشرف، قلعه کنجانچم همچنین راه اندازی 6 کارگاه صنایع دستی از جمله طرح هایی بود که شنبه زاده به آن ها اشاره نمود.

او در ادامه به 15 طرح با حجم سرمایه گذاری 98 میلیارد تومان و اشتغال زایی برای 300 نفر اشاره نمود که بعضی از آن ها تا ایام دهه فجر و بعضی تا خاتمه اردیبهشت ماه 1400 افتتاح خواهند شد.

افتتاح 12 طرح در استان کهگیلویه و بویراحمد در دهه فجر 99

مجید صفایی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد با ارئه گزارش در این جلسه به راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی، عملیات نجات بخشی آثار تاریخی سد چم شیر و بازسازی پل تاریخی پاتاوه در شهرستان دنا اشاره نمود وگفت: تعداد کل طرح های در حال اجرای استان 40 مورد با حجم سرمایه گذاری 439 میلیارد تومان و اشتغال زایی 1036 نفر است.

صفایی با بیان اینکه تا ایام دهه فجر 12 طرح با حجم سرمایه گذاری 115میلیارد و 400 میلیون تومان در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می گردد، اضافه نمود: مجتمع بین المللی گردشگری، تفریحی و ورزشی آزادی باقری در یاسوج، دو هتل، موزه باستان شناسی یاسوج، مجتمع اقامتی و گردشگری دال زاگرس و مجتمع خدمات راهی و تفریحی ستاره شوش از جمله این طرح هاست.

چشم انداز گردشگری کشور روشن است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خاتمه با رضایت از گزارش های ارائه شده در این جلسه، طرح های اجرا شده و در حال اجرای استان های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد را مناسب ارزیابی کرد و اضافه نمود: با کارهای اجرا شده در استان ها، گردشگری کشور چشم انداز روشنی دارد.

مونسان توضیح داد: در حال حاضر هیچ نقطه ای از کشور وجود ندارد که زیرساخت گردشگری مناسب و پروژه های باکیفیت نداشته باشد، گردشگری مزیت ذاتی کشور است که انشاءالله با همت همه مدیران روزبه روز صندلی خود را در اقتصاد و اشتغال زایی به دست می آورد.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12662

به "آمادگی وزارت بهداشت برای اجاره هتل ها به عنوان نقاهتگاه، چشم انداز روشن گردشگری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی وزارت بهداشت برای اجاره هتل ها به عنوان نقاهتگاه، چشم انداز روشن گردشگری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید