آنتی وار: آمریکا تعمدا به دنبال گسترس تروریسم جهانی بوده است

به گزارش راه ساری، یک پایگاه خبری تحلیلی واکنش آمریکا به حملات 11 سپتامبر را عامل محرک گسترش تروریسم جهانی توصیف کرد و اروپا را قربانی ناآرامی های ناشی از تحرکات دولت واشنگتن خواند.

آنتی وار: آمریکا تعمدا به دنبال گسترس تروریسم جهانی بوده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه خبری - تحلیلی آنتی وار در آستانه پانزدهمین سالگرد وقوع حملات تروریستی 11سپتامبر 2001 در آمریکا، در خبری واکنش آمریکا به این حملات را نیروی محرکه گسترش تروریسم توصیف کرد.

این پایگاه خبری نوشت که درحالیکه سیاستمداران آمریکایی همچنان تمایل دارند که از سالگرد وقوع حملات 11 سپتامبر، برای حضور در جمع مردم و ارائه سخنرانی های جنگ طلبانه و تقدیر از وحدت آمریکا در واکنش به این حملات استفاده نمایند، اما یک آگاهی رو به رشدی در سطح بین الملل در جریان است که تاکیدی است بر این نکته که باید درباره نتایج واکنش آمریکا به حملات 11 سپتامبر، محتاطانه تر برخورد کرد.

آنتی وار نوشت که فرانسه که خود را هدف اولیه حملات تروریستی داعش می بیند، به طور فزاینده ای واکنش آمریکا به حملات 11 سپتامبر را عامل محرک حملات داعش علیه پاریس می داند و این در حالیست که چندین تحلیلگر عالیرتبه و مقام ارشد نیز بر این باورند که مداخلات آمریکا بعد از 11 سپتامبر سال 2001، منجر به ایجاد عصر بی ثباتی به خصوص در اروپا شده و در این بین، فرانسه یکی از قربانیان بوده است.

اولاند: داعش بعد از اشغالگری آمریکا در عراق شکل گرفت

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه با تکرار این عقیده، تاکید نموده که حمله آمریکا به عراق در سال 2003 میلادی منجر به شکل گیری داعش شده است و حتی با اینکه ژاک شیراک رئیس جمهور اسبق فرانسه نیز از دخالت در جنگ عراق خودداری کرد اما فرانسه هدف اصلی داعش شده است.

آمریکا از ادعاهای دروغنی مرتبط با حملات 11 سپتامبر استفاده کرد تا حمایت ها را برای حمله به عراق جلب کند و در حالیکه عراق هنگام حمله آمریکا، شاهد حضور معنی دار القاعده نبود، اما اشغالگری آمریکا در این کشور منجر شد تا یک گروه مهم وابسته به القاعده در عراق پیدا گردد و این همان گروهی بود که نهایتا خود را از القاعده جدا کرد و به داعش تغییر نام داد.

این پایگاه تحلیلی نوشت که گسترش جهانی تروریسم بعد از حملات 11 سپتامبر تعمدا و حساب شده آغاز شد و حداقل بر اساس آنچه عمر، پسر اسامه بن لادن گفته است، پدر وی هدف راه اندازی یک زور آزمایی سرنوشت ساز و بزرگ توسط آمریکایی ها بعد از حملات 11 سپتامبر نهاده شد اما تعجب آور است که آمریکایی ها بن لادن را که طعمه خود بود، گرفتند.

آنتی وار در انتها نوشت که بن لادن سال هاست که مرده است اما بسیاری از مقامات آمریکایی هنوز هم مشتاق به طعمه کردن هستند و این طعمه کردن ها عواقب جهنمی در پی دارد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7983

به "آنتی وار: آمریکا تعمدا به دنبال گسترس تروریسم جهانی بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتی وار: آمریکا تعمدا به دنبال گسترس تروریسم جهانی بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید