ماکرون برای بازگشت روسیه به جی 7 شرط گذاشت

به گزارش راه ساری، رئیس جمهور فرانسه تأکید کرد تا زمانیکه بحران شرق اوکراین رفع نشود، امکان بازگشت روسیه به گروه جی 7 وجود ندارد.

ماکرون برای بازگشت روسیه به جی 7 شرط گذاشت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در فرانسه با یکدیگر دیدار کردند و حتی بعضی، این دیدار را بعنوان گامی در بهبود روابط میان غرب و روسیه تلقی کردند.

پایگاه اینترنتی کی یف پست گزارش کرد، با اینحال، در حین دیدار 19 آگوست (28 مردادماه)، ماکرون به صراحت تأکید کرد تا زمانیکه بحران اوکراین رفع نشود، روسیه اجازه بازگشت به گروه جی 8 را که با حذف مسکو به گروه جی 7 تبدیل شده است، ندارد.

ماکرون در حین کنفرانس خبری مشترک با پوتین گفت: حل این درگیری یک چوب جادو است که درب بازگشت روسیه به گروه جی 7 را باز می نماید و بار دیگر، امکان تبدیل این گروه به جی 8 را فراهم می نماید.

نشست بین رؤسای جمهور روسیه و فرانسه در قلعه برگانکون واقع در جنوب فرانسه و درست چند روز قبل از میزبانی فرانسه برای نشست جی 7 صورت گرفت.

در حال حاضر، گروه جی 7 متشکل از آمریکا، کانادا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و اتحادیه اروپا است و روسیه در سال 2014 بعد از آن از این گروه حذف شد که بعد از برگزاری همه پرسی، منطقه کریمه با موافقت اکثریت ساکنان، به مسکو ملحق شد و کشورهای غربی، روسیه را به دامن زدن به تنش های غرب اوکراین متهم کردند. با اینحال مقامات روسیه تمامی ادعاهای کشورهای اروپایی را رد نموده است.

پوتین نیز در این کنفرانس خبری تأکید کرد که در صورتیکه گروه 7 بخواهد بعنوان یک مرکز تمدن بقای خود را حفظ کند، بازگشت روسیه به گروه 7، از نظر راهبردی هم برای روسیه و هم برای اروپا حائز اهمیت است.

از طرف دیگر، رئیس جمهور فرانسه، عادی سازی روابط اروپا با روسیه را به حل بحران اوکراین مشروط کرد و گفت که بدون حل مسئله اوکراین، بهبود روابط غرب با مسکو امکانپذیر نیست.

ماکرون ادامه داد که در حین نشست آینده گروه 7، قرار است درباره نشست های احتمالی آینده در قالب نورماندی بحث هایی صورت گیرد. نورماندی در واقع یک گروه باصطلاح دیپلماتیک است که با هدف رفع کردن جنگ در شرق اوکراین و با عضویت کشورهای اوکراین، فرانسه، آلمان و روسیه تشکیل شده است.

آمریکا نیز همچون کشورهای اروپایی کوشش می نماید تا اوکراین را علیه روسیه تحریک کند به طوریکه اخیراً اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه، واشنگتن و کی یف در خصوص امکان تجهیز اوکراین به سامانه جدید موشک های ضد تانک جاولین در حال مذاکره هستند. (جزئیات بیشتر)

شبه جزیره کریمه خط جدایی میان حامیان اتحادیه اروپا و روسیه است و حدود 60 درصد از جمعیت بیش از 2 میلیون نفری این شبه جزیره، روس تبارند. این شبه جزیره در سال 2014 و پس از سقوط دولت مرکزی اوکراین توسط گروه های مورد حمایت غرب و قدرت دریافت روس گرایان در شرق اوکراین، در جریان یک همه پرسی از اوکراین جدا شد و بار دیگر به روسیه پیوست. (جزئیات بیشتر)

م

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4544

به "ماکرون برای بازگشت روسیه به جی 7 شرط گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون برای بازگشت روسیه به جی 7 شرط گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید