آنچه ما را در عرصه سلامت نگه می دارد حقوق و مزایا نیست

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، سعید نمکی، در مراسم گرامیداشت یوم الله دهه فجر که با حضور کارکنان وزارت بهداشت برگزار گردید، ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، اظهار کرد: جای خرسندی است که انتخاب بنده به عنوان وزیر بهداشت با ایام طلایی دهه فجر مقارن شد و باید این موضوع را به فال نیک گرفت.

آنچه ما را در عرصه سلامت نگه می دارد حقوق و مزایا نیست

وی با بیان اینکه پس از انقلاب اسلامی، کشور در عرصه سلامت، دستاوردهای گرانقدری به دست آورد، ادامه داد: در این راستا باید از تمامی تلاشگران و زحمت کشان عرصه سلامت یاد کنیم، وزرای بهداشت پس از انقلاب در این راه برای پرچمداری و حفظ و به دست آوردن این دستاوردها، زحمات زیادی متقبل شده و اقدامات ارزشمندی نیز برجای گذاشتند.

نمکی با اشاره به خدمات دکتر هاشمی در عرصه سلامت در دولت یازدهم و دوازدهم، اعلام نمود: دکتر هاشمی در سال های اخیر، اقدامات ارزشمندی در حوزه سلامت انجام داده اند که برکات این اقدامات، زمینه آسایش و آسودگی خاطر مردم را فراهم آورده است.

وزیر بهداشت توضیح داد: با نگاهی گذرا به دستاوردهای حوزه سلامت در سال های بعد از انقلاب، نتیجه می گیریم که این دستاوردها جزو درخشان ترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در این دوره بوده است. برای مثال، در سال های قبل از انقلاب، از هر 1000 کودک متولد شده، 130 کودک قبل از یک ماهگی، 112 کودک قبل از یک سالگی و حدود 174 کودک قبل از 5 سالگی فوت می شدند. از طرفی، از هر 100 هزار زن باردار نیز حدود 247 نفر به علت عوارض بارداری و زایمان جان خود را از دست می دادند.

نمکی در ادامه گفت: در حال حاضر، پس از گذشت 40 سال، بسیاری از آن مرگ و میرها به یک دهم کاهش پیدا نموده و تمامی زیرساخت های بهداشتی، درمانی و آموزشی نیز به 10 برابر سال 57 رسیده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه علاوه بر حوزه سلامت، کشور در حوزه نظامی نیز پیشرفت های شگرفی داشته است، گفت: چنانچه دشمنی قصد تعرض و دست درازی به وطن ما را داشته باشد، کمتر از 5 دقیقه منهدم می گردد و این موضوع مرهون پیشرفت های بی شمار ما در عرصه نظامی و دفاعی است، کشورهای جهان نیز به خوبی می دانند که با این اقتدار و عزم پایدار که در کشور ما وجود دارد، نمی توانند مقابله نمایند.

نمکی اعلام کرد: این روزها دشمنان کشور شرایط سختی را به ما تحمیل نموده و از هر کوششی برای بستن دست و پای مملکت به سوی پیشرفت و ترقی دریغ نمی نمایند، اطمینان دارم با همت مردمان این سرزمین این عقبه را نیز طی خواهیم کرد، این مملکت روزهای سخت کم ندیده است.

وی عنوان نمود: آنچه مرا به عرصه خدمت کشاند، سودای وزارت نبود، سال ها است که جهان را با تمامی تعلقاتش کنار نهاده ام، آنچه مرا به این کار پیوند زده، علیرغم اشرافی که به تنگناهای اقتصادی کشور در سال های آینده دارم، فقط عشق خدمتگزاری به مردم کشور بوده است، اگر عمری باقی است، می خواهم در راه خدمت به مردمان سرزمینم سپری کنم.

نمکی اضافه نمود: حدود 28 سال پیش به عنوان معاون بهداشت و کوچک ترین عضو این خانواده، در ایجاد خانه های بهداشت، ریشه کنی بیماری مالاریا در کشور و توسعه زیرساخت های نظام سلامت سهیم بودم و اکنون به خانه خود بازگشته ام. آنچه ما را در عرصه سلامت نگه می دارد، حقوق و مستمری و مزایا نیست، بلکه کسب رضایتمندی مردم و خداوند بزرگ است. هرچه بیشتر به مردم خدمت کنیم، خداوند به زندگی مان برکت خواهد داد.

وزیر بهداشت در انتها گفت: بی تردید، وقتی بیماری در دل شب ناله می نماید، تمامی کائنات به لرزه در می آید و چنانچه دردی از دردمندی دوا کنیم، بیش از رضایتمندی خلق، خداوند متعال را برای آفرینش موجودی به نام اشرف مخلوقات راضی خواهیم ساخت. باید با عشق به مردم، خدمت کنیم، مزد خدمت ما حساب شدنی نیست؛ باید همگی یاری کنیم تا مردم را راضیتر سازیم که راضیی مردم این سرزمین که روزهای سخت را با بزرگ منشی طی نموده اند، بهترین انگیزه برای راضیی پروردگار است. گرچه راهی بس طولانی و سخت در پیش است، اما با همراهی و همکاری تمامی دست اندرکاران حوزه سلامت این امر میسر خواهد شد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1288

به "آنچه ما را در عرصه سلامت نگه می دارد حقوق و مزایا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه ما را در عرصه سلامت نگه می دارد حقوق و مزایا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید