آیا رژیم لاغری ادل برای شما مناسب است؟

به گزارش راه ساری، انتشار خبر کاهش وزن قابل توجه ادل، خواننده بریتانیایی باعث جلب توجه عمومی به رژیم لاغری او شده است که گفته می گردد رژیم غذاهای سیرت نام دارد.

آیا رژیم لاغری ادل برای شما مناسب است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از اینسایدر رژیم غذاهای سیرت (sirtfoods diet) موضوع جدیدی نیست و ادل هم مستقیماً آن را از آن نام نبرده است، اما جستجوهای اینترنتی روی گوگل درباره این رژیم غذایی اوج گرفته است.

این رژیم غذایی در سال 2016 با انتشار کتابی به نام رژیم غذاهای سیرت نوشته آیدان گاگینز داروساز و گلن متن، متخصص تغذیه محبوبیت پیدا کرد.

این رژیم غذایی شامل خوردن غذاهایی است که پروتئینی به نام سیرتوئین (sirtuin) را در بدن فعال می نمایند و با کاهش کالری دریافتی باعث کاهش وزن می شوند.

با اینکه غذاهایی که در این رژیم غذایی گنجانده می شوند، سالم هستند، اما محدودیت های که این رژیم غذایی وضع می گردد، دنبال کردن آن را در درازمدت برای افراد مشکل می نماید.

بلوبری، توت فرنگی و شکلات تیره ازجمله نمونه هایی از غذاهای سیرت هستند که در این رژیم غذایی توصیه می شوند. سایر غذاهایی که پروتئین سیرتوئین را فعال می نمایند می توان به چای سبز، پیاز، کرفس، جو دو سر، شابانک، کلم کیل، گردو، گندم سیاه و مرکبات اشاره نمود.

بعضی از پژوهش ها نشان داده اند که غذاهای فعال نماینده سیرتوئین می توانند به سوخت وساز یاری نمایند و سودمندی های ازلحاظ افزایش طول عمر داشته باشند، اما هنوز داده های کافی در این مورد درک این سودمندی های احتمالی وجود ندارد.

بسیاری از غذاهای که در این رژیم غذایی توصیه می شوند، حاوی ترکیبات سالمی مانند ویتامین ها و ریزمغذی هایی به نام پلی فنول ها هستند که دارای خواص آنتی اکسیدان و ضدالتهابی هستند و به کاهش بسیاری از بیماری ها مزمن مربوط به افزایش سن یاری می نمایند.

با اینکه این غذاهای به اصطلاح سیرت به طور منفرد سالم هستند و گنجاندنشان در رژیم غذایی مناسب است، شواهدی وجود ندارد که منحصر کردن گزینه های خوراکی به این غذاها برای شما مناسب باشد. غذاها و مواد غذایی بسیاری وجود دارند که خارج از فهرست غذاهای سیرت باقی می مانند، ازجمله منابع پروتئینی از گوشت مرغ تا حبوبات، چربی های سالم و غلات کامل.

محدودیت کالری در این رژیم غذایی هم مشکل ساز است. در این رژیم فرد باید در یک چرخه هفت روزه در سه روز اول فقط روزانه 1000 کالری و در چهار روز بعدی فقط 1500 کالری دریافت کردند.

محدود کردن دریافت کالری روزانه به کمتر از 1200 تا 1500 کالری ممکن است شما را در معرض سوءتغذیه قرار دهد. از طرف دیگر دنبال کردن رژیم غذایی که میزان کالری دریافتی را تا این حد کاهش می دهد، در درازمدت بسیار مشکل است.

1000 کالری در روز کمتر از میزان توصیه شده روزانه برای یک کودک 2 ساله است. بنابراین یک فرد عظیم سال رعایت این رژیم سخت با انجام فعالیت های روزانه تداخل می نماید.

همچنین در افرادی که سابقه اختلال های روانی مربوط به غذا خوردن دارند (مانند بی اشتهایی عصبی) این نوع رژیم ممکن است خطرناک باشد.

بااین همه افزودن مقداری از این غذاهای سیرت مانند چای سبز یا میوه های توت مانند به غذاهای روزانه فکر بدی نیست. اما اگر می خواهید هر نوع رژیم غذایی را بگیرید باید با متخصص تغذیه مشورت کنید.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9552

به "آیا رژیم لاغری ادل برای شما مناسب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا رژیم لاغری ادل برای شما مناسب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید