ائتلاف آمریکا در سوریه پایگاه های خود را ویران کرد

به گزارش راه ساری، ایرنا نوشت: شبکه خبری روسیا الیوم گزارش داد که ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا با تخلیه یک پایگاه نظامی در عین العرب (کوبانی) آن را ویران کرد.

ائتلاف آمریکا در سوریه پایگاه های خود را ویران کرد

این شبکه خبری اضافه کرد که نیروهای آمریکایی همزمان با نزدیکی شدن نیروهای ارتش سوریه به عین العرب در حال خروج از این شهر هستند و با خروج از یکی از پایگاه های خود آن را تخریب کرد.

ارتش آمریکا پیش از این تجهیزات و تسلیحات خود را از پایگاه تل أرقم در شهر رأس العین و دو نقطه نظامی در تل أبیض و رأس العین خارج کرد.

پس از شروع حمله ارتش ترکیه به مناطق شمال و شرق سوریه نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) خواهان حمایت دمشق برای حفظ مناطقی شدند که از زمان بیرون راندن تروریست های داعش کنترل آن را در اختیار دارند.

با اعلام خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه که همیشه از شعارهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بود، ترکیه که نیروهای کرد مورد حمایت آمریکا را خطری برای مرزهای جنوبی خود می داند عملیاتی را برای ایجاد منطقه عمق و دور کردن نیروهای کرد از مرزها مشترک با سوریه شروع کرد.

نمودهای سوریه نیز با رها شدن از سوی آمریکا خواهان حمایت از آنها توسط ارتش سوریه در مقابل حملات ترکیه شدند.

ارتش سوریه روز گذشته کنترل کامل منبج و شهرک های اطراف آن را به دست گرفت.

امریکا پیش از این دارای 19 پایگاه نظامی در سوریه بود که به صورت غیرقانونی به این کشور وارد و در آن پایگاه ایجاد نموده بود.

بر اساس بعضی آمارها حدود 6 تا 7 هزار نظامی امریکایی در سوریه مستقر هستند که قرار است خروج آنان از این کشور در آینده نزدیک شروع گردد.

310 310

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5987

به "ائتلاف آمریکا در سوریه پایگاه های خود را ویران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکا در سوریه پایگاه های خود را ویران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید