ائتلاف حاکم بر دولت و مجلس

به گزارش راه ساری، بر خلاف ادعا، مشکل ائتلاف دولت و اصلاح طلبان، کمبود نامزد نیست. آنها می ترسند امید و اراده تغییر در مردم شکل بگیرد و تبدیل به پویش تلاش و پیشرفت و عدالت شود.

ائتلاف حاکم بر دولت و مجلس

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، محمد ایمانی در یادداشتی نوشت: ائتلاف مدعی اعتدال و اصلاحات، در پس همه جنجال هایی که به راه انداخته اند، از چه چیز نگرانند؟ فقدان نامزد؟ آنها که فقط در تهران و برای سی کرسی مجلس، بالغ بر 43 نامزد دارند. از جمله: مجید انصاری، محمد علی افشانی، محمدحسین مقیمی، خباز، محجوب، جلودارزاده، کواکبیان، مازنی، وکیلی، پروانه مافی، سید افضل موسوی، راه چمنی، سید فرید موسوی و ... ده ها نامزد دیگر.

بر خلاف ادعا، مشکل ائتلاف دولت و اصلاح طلبان، کمبود نامزد نیست. آنها می ترسند امید و اراده تغییر در مردم شکل بگیرد و تبدیل به پویش تلاش و پیشرفت و عدالت گردد. می ترسند قالبی که با هراس افکنی ساخته و بر ذهن مردم غلبه داده بودند، توسط خود مردم شکسته گردد و افق های جدید کار و گره گشایی پدیدار گردد.

موضوع مهم انتخابات نباید در مجادله انگیزی رندان سیاست گم گردد؛ و آن مواجهه پرحجم محافظه کاران (دولتی ها و موتلفان شبه اصلاح طلب آنها) با تغییرطلبی است مواجهه طیفی که با قول و فعل گفته اند ما نمی توانیم، با دارندگان روحیات جهادی و انقلابی که می گویند ملت ایران توانسته و می تواند. مواجهه یاس آفرینان و فرصت سوزان، با امیدواران و تلاش گرایان باورکنندگان ظرفیت ملت.

دو قطبی واقعی این است و جریان محافظه کار غالب در دولت و مجلس، می ترسد تغییرطلبی انقلابی، جای محافظه کاری و ارتجاع غربگرا را با اراده و رای مردم بگیرد. بنابراین متصلبانه و با عملیات روانی سنگین، در مقابل تغییر مقاومت می کنند. آنها نگران جریان یافتن روحیه کار و خدمت و مجاهدت در دولت و مجلس هستند؛ گمشده ای که تدریجا به عطش و مطالبه جامعه تبدیل شده است.

این عطش و اشتیاق عمومی به حدی بالاست که همین دیروز، روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد نوشت : کشور به مدیران کاری و جهادی نیاز دارد و نه مدیران اطوکشیده... رئیس دفتر رئیس جمهور فرمودند گرانی در شب عید نخواهیم داشت. هر زمان یک مقام دولتی تاکید کرد مسئله ای نیست، بیش از گذشته باید نگران باشیم که یحتمل قرار است موضوع جدیدی کام مردم را با برخی مدیران دولتی که برای شرایط موجود ساخته نشده اند، تلخ کند. وقتی به صورت دفعی قیمت بنزین سه برابر شد، مسئولین دولتی از تریبون های مختلف قول دادند اصلاح قیمت بنزین منجر به گرانی نمی گردد. بنزین یک بار گران شد ولی از همان تاریخ به امروز قیمت ها بالا رفته و هنوز این فرایند ادامه دارد. شرط تحقق وعده آقای واعظی، حضور مدیران جهادی به معنای واقعی کلمه -نه اطو کشیده- در دولت، است. مدیر اطو کشیده تنها دغدغه اش ساعت انتها کار و میزان حقوقش است ولی مدیر جهادی دغدغه مردم را دارد تا گرهی از زندگی آنان باز کند. ما به چنین مدیرانی نیاز داریم. مدیرانی که میز ریاست را فرصتی برای خدمت صادقانه به جامعه بدانند نه پلی برای پر کردن جیب.

عجیب و تلخ است که همین روزها، گروهک های ضد انقلاب و رسانه های دولتی بیگانه، برای تحریم انتخابات، به اظهارات مسموم برخی مقامات دولتی و شبه اصلاح طلبان استناد می کنند. آیا شبکه دولتی BBC که سال 1332 اسم رمز کودتا را اعلام کرد و برای 25 سال دیگر، جمهوریت و انتخابات و مردم سالاری را پیش پای استبداد قربانی کرد، تغییر ماهیت داده و جمهوری خواه شده، یا مدعیان اعتدال و اصلاحات آن قدر سقوط کرده اند که دستمایه عملیات روانی رسانه کودتاگران 28 مرداد قرار می گیرند؟!

مردم نباید اجازه دهند فرصت بزرگ تغییر سازنده، در یاس افکنی و هراس پراکنی اشرافیت سیاسی مرتجع و غربگرا از بین برود.

منبع : فارس

بازگشت به صفحه رسانه ها

toure-kish.ir: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

3ye.ir: گلچینی از بهترین های وب

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7874

به "ائتلاف حاکم بر دولت و مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف حاکم بر دولت و مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید