ادامه پیشروی نظامی دولت وفاق ملی لیبی در اطراف طرابلس

به گزارش راه ساری، دولت وفاق ملی لیبی از ادامه پیشروی نظامی در اطراف طرابلس خبر داد و گفت که نقاط منتسب به خلیفه حفتر را مورد حمله قرار داده است.

ادامه پیشروی نظامی دولت وفاق ملی لیبی در اطراف طرابلس

به گزارش به نقل از آناتولی، نیروهای نظامی دولت وفاق ملی لیبی روز دوشنبه مواضعی متعلق به ژنرال خلیفه حفتر، رئیس به اصطلاح ارتش ملی لیبی را هدف قرار دادند. ترهونه شهری است که هدف قرار گرفته و در فاصله 80 کیلومتری جنوب شرقی طرابلس واقع شده است.

به گفته مصطفی الجمعی، ژنرال بلندپایه نظامی دولت وفاق ملی، نیروهای هوایی فائز السراج طی سه نوبت مکان های تجمع شبه نظامیان حفتر در داخل ترهونه را بمباران کردند.

پس از آنکه طرابلس توانست دو شهر مهم و استراتژیک خود در غرب این کشور و در حاشیه دریای مدیترانه را آزاد کند، اکنون نیز در حال انجام عملیات برای آزادی جنوب شرق این کشور است.

گفتنی است، نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی ضمن استقرار در شرق این کشور و شهر بنغازی، دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج مستقر در غرب را به رسمیت نمی شناسند. این در حالی است که دولت وفاق ملی وجه بین المللی دارد و مورد پذیرش جامعه جهانی است. برخی کشورهای عربی و مخصوصا امارات اقدامات بی سابقه ای را در تامین تجهیزات نظامی متوجه حفتر کرده که اعتراض دولت وفاق را بهمراه داشته است.

تور پاریس: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

تور ونیز: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8782

به "ادامه پیشروی نظامی دولت وفاق ملی لیبی در اطراف طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه پیشروی نظامی دولت وفاق ملی لیبی در اطراف طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید