ارائه دادخواستی در حمایت از 3 دوره شدن ریاست جمهوری مصر

به گزارش راه ساری، دادگاهی در مصر به شکایت مطرح شده نسبت به محدودیت دو دوره ای ریاست جمهوری رسیدگی خواهد نمود که احتمالا به عبدالفتاح سیسی فرصت سومین دوره ریاست جمهوری را می دهد.

ارائه دادخواستی در حمایت از 3 دوره شدن ریاست جمهوری مصر

به گزارش خبرنگاران، این روزنامه اشاره می نماید که دادگاه مصری با رسیدگی به دوره تعیین ریاست جمهوری موافقت نموده که گامی اولیه برای تغییر قانون اساسی محسوب می گردد و به سیسی اجازه می دهد برای دوره سوم نامزد گردد.

این روزنامه به اظهارات قبلی سیسی اشاره نموده و آورده که قصد ندارد برای بیش از دو دوره در این پست بماند اما بسیاری از مصری ها می گویند، او کوشش می نماید در قدرت بماند و برای سومین دوره ریاست جمهوری نامزد گردد.

ایمن عبدالحکیم رمضان، وکیل حامی سیسی دادخواستی را به دادگاه مصر ارائه نموده و در آن آورده که پارلمان مصر باید به آنالیز این محدودیت دو دوره ای برای سمت ریاست جمهوری بپردازد و تغییراتی را در آن انجام دهد. دادگاه نیز قبول نموده در تاریخ 23 دسامبر این پرونده را رسیدگی کند.

این وکیل گفته که شکی نیست سیسی برای مدتی نامحدود در این سمت بماند دقیقا همانکاری که رهبران قبلی مصر انجام دادند.

وی گفت: من عاشق سیسی هستم و به او ایمان دارم. می خواهم او برای همیشه در سمت ریاست جمهوری بماند.

این وکیل و سایر امضا کنندگان طوماری در درخواست خود آورده اند که این به مردم بزرگ مصر ظلم است که مدت زمان ریاست جمهوری سیسی محدودیت هشت ساله داشته باشد و به وی زمان کافی برای حل مسائل اقتصادی و امنیتی مصر داده نگردد.

قانون اساسی مصر پس از انقلاب در این کشور که به سرنگونی حسنی مبارک در 2011 منجر شد، مجددا تدوین شده است.

در این تدوین جدید محدودیت دو دوره ای برای سمت ریاست جمهوری مصر لحاظ شده و هرگونه تغییر در قانون اساسی به تایید پارلمان این کشور احتیاج دارد که البته تحت تسلط و نفوذ حامیان سیسی است. تغییرات در آن باید در رفراندومی ملی تایید گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 966

به "ارائه دادخواستی در حمایت از 3 دوره شدن ریاست جمهوری مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه دادخواستی در حمایت از 3 دوره شدن ریاست جمهوری مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید