ارتباط سازنده اصفهان با جهان

به گزارش راه ساری، محمد مهرچیان - قائم مقام کارگروه توسعه گردشگری پایدار:اصفهان با تمدن چند هزارساله، قلب ایران و نقطه عطف چهارراه ارتباطی شرق به غرب در جهان است.

ارتباط سازنده اصفهان با جهان

یکی از مزیت های پایدار این شهر در طول تاریخ موقعیت استراتژیک آن در راستا ارتباطی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی میان شرق دور و اروپا در غرب و کشورهای شاقتصادی با آب های آزاد و اقیانوس است و بدین سبب در هزاران سال گذشته، هرچند به دلیل شناخته شده بودن در جهان (که در هزاره سوم آن را برندینگ می نامند) مورد هجمه های بسیار قرار گرفته است، سرو قامتش همیشه برافراشته شده و جایگاه خود را در جهان دوباره به دست آورده است.

دیروز که رسیدن یک خبر از شرق دور تا غرب ماه ها طول می کشید و قاصدان با اسب و استر پیام رسانی می کردند، آوازه و شهرت اصفهان در همه نقاط جهان پیچیده بود که اسناد آن را می توان در سفرنامه های متعدد در دل کتب تاریخ پیدا کرد. اما امروز با گسترش ارتباطات و پدید آمدن پارادایم های جهانی مانند اینترنت و رسیدن بشر به نسل های سوم و چهارم شبکه های اجتماعی لزوم حضور فعال و ایجاد ارتباط موثر در جهان بیش از هر روز است. ارتباط فعال با سازمان ها و شبکه های جهانی امروز در این جهانی کوچک که اخبار آن در کسری از ثانیه از شرق تا غرب منتشر می شود و در معرض افکار عمومی قرار می گیرد، از ضروریات است.

در این میان، سودجویانی که در طول تاریخ با استعمار ممالک دیگر به قصد غارت منابع و استثمار به کشورهای دیگر لشکرکشی می کردند و متعرض منابع و اموال مستعمرات خود می شدند به شیوه ای نوین با راه اندازی برخی سازمان های بین المللی مانند ناتو سعی در حفظ منافع چند صدساله خود دارند، ولی سازمان هایی مانند شانگهای نیز با حفظ کرامت همه اعضا و بهره وری از ظرفیت های کشورهای عضو از پارادایم پدیدآمده در جهان استفاده بهینه کرده اند و با برقراری ارتباط سازنده سعی در گسترش همکاری و رسیدن به توسعه پایدار دارند.

اصفهان نیز که دارای مزیت رقابتی پایدار در حوزه های گردشگری و صنایع دستی است، می تواند ضمن حضور موثر در سازمان های بین المللی مانند شانگهای و مشارکت در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با آنان، زمینه های حضور آنان را در رویدادهایی مانند نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی که در خاتمه خرداد ماه برگزار می شود، فراهم کند و با اجرای پروژه های بزرگ مانند اصفهان 2020 که استانداردهای شهر گردشگر را ایجاد و تقویت می کند، راستا خود را برای رسیدن به توسعه پایدار هموار کند. حال ما هستیم و اعتبار چند هزارساله اصفهان و رسالت سنگینی که در این زمان بر دوش ما است.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3168

به "ارتباط سازنده اصفهان با جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط سازنده اصفهان با جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید