اردن خواهان کاهش تنش بین هند و پاکستان شد

به گزارش راه ساری، وزارت خارجه اردن دو کشور هند و پاکستان را به کاهش تنش و گفت وگو برای عبور از بحران کنونی فراخواند.

اردن خواهان کاهش تنش بین هند و پاکستان شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سفیان القضاة سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن، دو کشور پاکستان و هند را به گفت وگو برای حل بحران کنونی دعوت کرد.

طبق گزارش وبگاه عمون اردن، القضاة همچنین تأکید کرد که اردن به درایت رهبران پاکستان و هند برای تعامل با حوادث پرشتاب و اتخاذ اقدامات ضروری جهت مهار تنش موجود به وسیله ابزارهای مسالمت آمیز ، اطمینان دارد.

وی گفت وگوی بین هند و پاکستان را در راستای تقویت حسن همجواری دو کشور بر اساس عرف و قوانین بین المللی برشمرد که به تقویت امنیت و ثبات در این منطقه مهم یاری می نماید.

چهاردهم مرداد ماه وزیر کشور هند در مجلس، خبر لغو وضعیت خودمختاری ایالت جامو و کشمیر و سرانجام دادن به بند 370 قانون اساسی هند را اعلام نمود و نخست وزیر هند هم با ادعای اینکه تغییر وضعیت قانونی در کشمیر، این منطقه را از تروریسم و جدایی طلبی آزاد می نماید، دستورالعمل لغو خودمختاری این منطقه را امضا کرد. (جزئیات بیشتر)

کشمیر در روزهای گذشته شاهد اعتراضات گسترده بوده و بر اساس خبرهای غیررسمی، دولت مرکزی هند اینترنت و دیگر وسایل ارتباطی را در این منطقه قطع نموده است. همچنین شماری از مقام های سابق منطقه در حبس خانگی قرار گرفته اند و شماری نیز بازداشت شده اند. همچنین گزارش شده است که با بالا دریافت تنش، هزاران نفر از ساکنان این مناطق نیز تخلیه شده اند.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4369

به "اردن خواهان کاهش تنش بین هند و پاکستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردن خواهان کاهش تنش بین هند و پاکستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید