اردوغان: ترکیه تا به امروز نیرویی به لیبی اعزام نکرده است

به گزارش راه ساری، رئیس جمهوری ترکیه امروز در سخنانی گفت که آنکارا تا به امروز نیرویی به لیبی اعزام نکرده است.

اردوغان: ترکیه تا به امروز نیرویی به لیبی اعزام نکرده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز در سخنانی گفت: ما تا به امروز نیرویی به لیبی ارسال نکرده ایم و افرادی که در قالب نیرو به این کشور اعزام شده اند، تنها مستشاران و کسانی هستند که هدفشان آموزش نیروهای لیبی است.

وی در ادامه گفت: اقدامات ما درخصوص لیبی، توازن در فرایند سیاسی را محقق کرد و ما به حمایت از این فرایند در عمل و مذاکرات ادامه خواهیم داد.

مجلس ترکیه در تاریخ 12 دی با لایحه مجوز اعزام نیروی نظامی جهت حمایت از دولت وفاق لیبی موافقت کرد. بر اساس این لایحه، مجلس به دولت ترکیه این مجوز را می دهد که جهت حمایت از دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج که مورد حمایت جامعه بین الملل است، نیرو و تجهیزات اعزام کند.

ترکیه از دو ماه گذشته به صورت جدی وارد پفراینده لیبی شده و رسما از دولت فایز السراج در مقابل دولت حامی ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی حمایت می کند. اما در مقابل کشورهای عربستان سعودی، مصر و امارات جانب خلیفه حفتر را گرفته و عملا لیبی را به صحنه جنگ نیابتی با ترکیه تبدیل کرده اند.

حدود یک ماه پیش ترکیه دو تفاهم نامه همکاری امنیتی و ترسیم مرزهای دریایی با دولت وفاق ملی لیبی امضا کرد تا بتواند منابع انرژی در دریای مدیترانه را اکتشاف و استخراج کند؛ این اقدام، موجب خشم مصر، یونان، قبرس جنوبی و ژنرال خلیفه حفتر شد.

iraniro.ir: سفر به زیباترین شهرهای ایران، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، یزد

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7631

به "اردوغان: ترکیه تا به امروز نیرویی به لیبی اعزام نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: ترکیه تا به امروز نیرویی به لیبی اعزام نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید