ارگ تاریخی میشیجان خمین به نقطه طلایی گردشگری منطقه تبدیل می گردد

به گزارش راه ساری، حدود 95درصد مرمت ارگ تاریخی میشیجان خمین به خاتمه رسیده تا با اضافه کردن کاربری های نوینی شامل موزه گالری، موزه مردم شناسی، فضای رستوران سنتی، غرفه های صنایع دستی و عکاسی و همین طور مجتمع اقامتی، یک نقطه طلایی در گردشگری منطقه احداث گردد و شاهد پویا شدن اقتصاد محلی منطقه باشیم.

ارگ تاریخی میشیجان خمین به نقطه طلایی گردشگری منطقه تبدیل می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سیدمحمد حسینی مدیر کل میراث فرهنگی این استان، روز پنجشنبه 11 مرداد 97 با اعلام این خبر گفت: ارگ تاریخی میشیجان یکی از بناهای بسیار زیبا ومنحصر به فرد شهرستان خمین در دوره قاجار است که مشتمل بر سر در ورودی، اتاق های انتظار، پس از ورودی، حیاط، کالسکه خانه، عمارت اصلی، گلخانه و دیگر فضاهای خدماتی که در جوانب حیاط است مصالح عمده به کار رفته در شالوده اثر را خشت و گل و در نماها، آجر تشکیل می دهد. بنای مذکور قبل از مرمت در آستانه تخریب بود اما اداره کل با جذب سرمایه گذار، این بنای ارزشمند را احیا و با تغییر کاربری های آگاهانه به یک فرصت گردشگری قابل توجه تبدیل نموده است.

او اضافه نمود: در طرح احیا و مرمت ارگ تاریخی میشیجان بعد از اتمام مرمت، ساختمان و بناهای اطراف آن که توسط معماران مجرب و با حفظ شکل و شمایل بنای اصلی اجرا شده، در اطراف باغ اصلی اتاق هایی جهت اسکان گردشگران داخلی و خارجی احداث شده است. تمامی تجهیزات این اتاق ها به سبک سنتی و تاریخی است تا در این اتاق ها گردشگران می توانند زندگی در صد سال گذشته را تجربه نمایند .

او در سرانجام گفت:پس از اتمام مرمت و بازسازی ارگ تاریخی میشیجان بخش هایی به موزه گالری، موزه مردم شناسی، فضای رستوران سنتی، غرفه های صنایع دستی و غرفه عکاسی و همینطور اقامتی اختصاص خواهد داشت که این شرایط می تواند زمینه ساز جذب گردشگر در این منطقه گردد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4446

به "ارگ تاریخی میشیجان خمین به نقطه طلایی گردشگری منطقه تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارگ تاریخی میشیجان خمین به نقطه طلایی گردشگری منطقه تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید