افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش راه ساری، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (23 تیر) گفت: از این رو هوای پایتخت طی بعضی ساعات امروز برای گروه های حساس ناسالم می گردد.

افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها در هوای تهران

حسین شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (23 تیر) است، اظهار کرد: از این رو طی برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه وزش باد در برخی اوقات خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد، توضیح داد: به تدریج طی برخی ساعات بعد ازظهر بین ساعات 13 تا 18 به طور نسبی بر غلظت آلاینده ازن اضافه نموده می گردد. هرچند بیشترین مقدار غلظت این آلاینده در مقایسه با مقدار مشاهده شده در روز گذشته (22 تیر) از میزان کمتری برخوردار است.

شهبازی اضافه نمود: بر این اساس با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها از جمله ذرات معلق در برخی ساعات امروز (23 تیر) وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار می گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این وضعیت جوی تا فردا کم وبیش ادامه دارد، گفت: طی صبح فردا (24 تیر) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها، به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودروها دور از انتظار نیست.

به گفته شهبازی با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه انتظار می رود که در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

وی در ادامه گفت: دمای هوا در تهران تا روز آینده افزایش جزیی خواهد یافت.

شهبازی در انتها با بیان اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 93 در شرایط سالم قرار داشت، توضیح داد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 96 همچنان در شرایط سالم است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3769

به "افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها در هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها در هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید