افزایش 25 درصدی ارایه امکانات بهداشتی و درمانی به زائران اربعین

به گزارش راه ساری، رییس کمیته بهداشت و درمان اربعین کشور گفت: با توجه به افزایش تردد زائران ایرانی و غیر ایرانی به دلیل حذف ویزا در ایام اربعین، امکانات وزارت بهداشت و کمیته بهداشت و درمان اربعین به میزان 25 درصد افزایش یافته است.

افزایش 25 درصدی ارایه امکانات بهداشتی و درمانی به زائران اربعین

به گزارش خبرنگاران امروز جلسه هماهنگی کمیته بهداشت و درمان اربعین 98 که با حضور پیرحسین کولیوند - رئیس سازمان اورژانس و رییس کمیته بهداشت و درمان اربعین کشور، دکتر عطیر العبادی - سفیر کشور عراق، دکتر رفعت مسعود - سفیر کشور پاکستان، ابراهیم حجازی - معاون سفیر کشور افغانستان در ایران، اعضای کمیته بهداشت و درمان اربعین 98 و دکتر نائلی - رییس اداره همکاری های اقتصادی امور بین المللی وزارت بهداشت - در سازمان اورژانس کشور برگزارو در خصوص نحوه ارائه خدمات کمیته بهداشتی و درمانی و فوریت هایپزشکی بحث و تبادل نظر شد.

این هم اندیشی به منظور انجام هماهنگی اقدامات درمانی، فوریت های پزشکی به ویژه کنترل بهداشتی نظیر نظارت و کنترل بهداشتی موکب ها، مراکز طبخ و توزیع غذا، نظام مراقبت سندرمیک و کنترل زائران محترم افغانستانی و پاکستانی در مبادی ورودی مرزهای شرقی کشور از نظر ابتلا به بیماری های واگیر و تاکید بر واکسیناسیون زائران مطابق با توصیه های سازمان بهداشت جهانی صورت پذیرفت.

در ابتدای جلسه دکتر کولیوند ضمن تشکر از حضور سفرای کشورهای همسایه در جلسه و آمادگی ایشان در آغاز اقدامات همکاری بهداشتی و درمانی، با تشریح جایگاه و عملکرد کمیته بهداشت و درمان اربعین از اطمینان وزارت بهداشت در خصوص ارایه خدمات درمانی و بهداشتی و کنترل دقیق مخاطرات بهداشتی خبر داد.

وی با انعقاد تفاهمنامه همکاری بین وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در 20 شهریور ماه سال جاری برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب به زائران گرانقدر اربعین حسینی، تاکید کرد: در خصوص درمان رایگان بیماران اورژانسی در بیمارستان های عراق با وزارت بهداشت عراق به تفاهم رسیده ایم.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به مخاطرات احتاقتصادی گفت: با توجه با بازگشایی مرز خسروی در غرب کشور و افزایش تردد زائران ایرانی و غیر ایرانی به دلیل حذف ویزا در ایام اربعین، امکانات وزارت بهداشت و کمیته بهداشت و درمان اربعین به میزان 25 درصد افزایش یافته است.

در این جلسه دکتر عرفانی - رئیس اداره مدیریت بیماری های واگیر - به وضعیت بهداشت و درمان در مرزهای کشور اشاره و از سفرای کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان در خصوص همکاری وزارت بهداشت کشورهای متبوع خود در زمینه کنترل های بهداشتی و واکسیناسیون زائران درخواست همکاری کرد.

در ادامه دکتر عطیر العبادی - سفیر کشور عراق در ایران - ضمن تشکر ازعقد قرارداد بین وزارت بهداشت ایران و عراق به همکاری کامل بین دو کشور تأکید کرد. دکتر رفعت مسعود - سفیر کشور پاکستان در ایران - نیز ضمن تأکید بر همکاری وزارت بهداشت کشور ایران و پاکستان ، درخواست استمرار جلسات بین دو کشور برای مدیریت بیماری ها و ارایه خدمات بهداشت ودرمان به ویژه برای مراسم اربعین سال آینده کرد.

دکتر نائلی - رییس اداره همکاری های اقتصادی امور بین المللی وزارت بهداشت - در این جلسه ضمن اشاره به خدمات مؤثر بهداشت و درمان ، به اجلاس RC66 اشاره کرد و آن را فرصتی مناسب برای توسعه همکاری ها دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، در خاتمه مقرر شد به منظور ایجاد تعامل مناسب تر و همکاری مطلوب وزارتخانه های بهداشت ایران، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و عراق جلسات منظمی با وزرای این کشورها ترتیب داده شده و درحاشیه نشست آینده وزرای بهداشت منطقه در ایران، RC66 مباحث مهم پیشگیری از بروز بیماری ها و سلامت زائرین اربعین حسینی در راستای رسیدن به اهداف سلامت منطقه بررسی شود.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

kheimehnews.ir: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5561

به "افزایش 25 درصدی ارایه امکانات بهداشتی و درمانی به زائران اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 25 درصدی ارایه امکانات بهداشتی و درمانی به زائران اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید