افزایش 4.9 درصدی صدمات ناشی از نزاع در پزشکی قانونی اصفهان

به گزارش راه ساری، مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان با بیان اینکه در دو ماه نخست امسال تعداد هفت هزار و 610 نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند، گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل 4.9 درصد افزایش یافته است.

افزایش 4.9 درصدی صدمات ناشی از نزاع در پزشکی قانونی اصفهان

علی سلیمان پور در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، با اشاره به کاهش آمار متقاضیان دریافت مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی استان اصفهان در دو ماه نخست امسال، اظهار کرد: 142نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه و106 نفر از آنها مجوز سقط درمانی دریافت نموده اند.

وی با بیان اینکه آمار متقاضیان دریافت سقط درمانی در دو ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 144 نفر(معادل 1.4 درصد) کاهش داشته است، اضافه کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور به عنوان متولی آنالیز درخواست های صدور مجوز سقط درمانی در مواردی اقدام به صدور مجوز سقط درمانی می نماید که جنین زیر چهار ماه و واجد ناهنجاری های شدید مادرزادی بوده و یا مادر مبتلا به بیماری های صعب العلاج همراه با خطر جانی در صورت تداوم بارداری باشد.

سلیمان پور به افزایش آمار متوفیات ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن و سوختگی در دو ماه نخست امسال اشاره نمود و گفت: در دو ماه نخست امسال آمار اجساد معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان با تشحیص علت مرگ مسمومیت با گاز منواکسید کربن 3 نفر (مرد) بوده که نسبت به مدت سال قبل که این تعداد 2 نفر (مرد) بوده افزایش داشته است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان به آمار فوت شدگان ناشی از سوختگی در دو ماه نخست امسال اشاره نمود و اضافه کرد: این آمار شامل 44نفر، (16زن و 28مرد) بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 27نفر (16 زن و 11 مرد) افزایش داشته است.

سلیمان پور با بیان اینکه در دو ماه نخست امسال با افزایش آمار مراجعین به دلیل نزاع مواجهه بودیم، اظهار داشت: در دو ماه نخست امسال تعداد هفت هزار و 610 نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل 4.9 درصد افزایش یافته است.

وی توضیح داد: از کل مراجعین نزاع تعداد دو هزار و 663 نفر زن و چهار هزار و 974 نفر مرد بوده اند. همچنین در مدت مشابه سال قبل تعداد هفت هزار و 253 نفر به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد دو هزار و 425 نفر زن و چهار هزار و 801 نفر مرد بوده اند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان اصفهان به افزایش آمار غرق شدگی و برق گرفتگی در دو ماه نخست امسال اشاره و اظهار داشت: در این مدت چهار نفر فوتی همگی مرد به دلیل برق گرفتگی به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع داده شدند. مرگ ناشی از برق گرفتگی در امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل که (3 نفر) مرد بوده افزایش داشته است. همچنین در این مدت آمار فوت شدگان ناشی از غرق شدگی تعداد (10مورد فوتی) 3 زن و 7 مرد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 6 نفر مرد بوده افزایش داشته است.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3591

به "افزایش 4.9 درصدی صدمات ناشی از نزاع در پزشکی قانونی اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 4.9 درصدی صدمات ناشی از نزاع در پزشکی قانونی اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید