اقیانوس آبی ِتبلیغات برای کسب و کارهای نوپا

به گزارش راه ساری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این که 10 درصد از کل ترافیک بین الملل اینترنت ایران، مربوط به تبلیغات است، از اهمیت تأثیر تبلیغات در این فضا برای کسب وکارهای نوپا اطلاع داد.

اقیانوس آبی ِتبلیغات برای کسب و کارهای نوپا

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، تبلیغات آنلاین یکی از مؤثرترین روش ها برای کسب وکارهای مختلف است تا بتوانند میزان دسترسی خود را افزایش دهند، مشتریان جدیدی پیدا نمایند و جریان درآمدی خود را تنوع ببخشند. در حالی که گزینه های زیادی برای تبلیغات وجود دارد (از جمله روش PPC که به معنای پرداخت به ازای هر کلیک است و تبلیغ نمایندگان هر زمان که یکی از تبلیغاتشان را کلیک می نمایند، هزینه ای می پردازند و یا روش نمایش آنلاین تبلیغات و حتی تبلیغاتی که در اپلیکیشن ها به نمایش گذاشته می گردد)، تبلیغات آنلاین می تواند کسب وکارهای نوپا را دچار دگرگونی کند.

تبلیغات، اقیانوس آبی شرکت های نوپا

در این راستا امیر ناظمی - رئیس سازمان فناوری اطلاعات- با انتشار تصویر زیر، در توئیتر نوشت: تحلیل ترافیک بین الملل اینترنت کشور شاخص مناسب رفتار کاربران ایرانی و شناسایی فرصت هاست. 10 درصد از کل ترافیک مربوط به تبلیغات است. شاخصی که نشان می دهد همچنان حوزه تبلیغات، یک اقیانوس آبی برای شرکت های نوپا است و البته احتیاج زیادی به برطرف موانع نیز دارد.

به گزارش اقتصاد ایران ، عبارت اقیانوس آبی اولین بار در سال 2005، در کتاب راهبرد اقیانوس آبی مطرح شد که نتیجه دو دهه تحقیق و مطالعه روی بیش از 150 حرکت استراتژیک جهان در بیش از 30 صنعت متفاوت در طی 100 سال گذشته است. این رویکرد به کارگیری پیروی هم زمان از دو نوع استراتژی تمایز و استراتژی کاهش هزینه است و در عین حال مجموعه ای از روش ها و ابزارهای مدیریتی برای ایجاد یک فضای بازار جدید و بی رقیب را در اختیار سازمان ها قرار می دهد.

نویسندگان کتاب راهبرد اقیانوس آبی معتقد هستند که تنها راه پیروزی در رقابت، توقف کوشش برای پیروزی در رقابت است و به جای ورود به رقابت خونین در اقیانوس سرخ، باید وارد فضای بازار نامحدود اقیانوس های آبی شد و دست به خلق تقاضا زد. بازاری که در آن هنوز قواعد بازی تعیین نشده است و فرصتی برای رشد بسیار سودآور وجود دارد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3142

به "اقیانوس آبی ِتبلیغات برای کسب و کارهای نوپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقیانوس آبی ِتبلیغات برای کسب و کارهای نوپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید