اوجاقی: به جدایی از تیم ملی فکر نکردم اما باید ببینم شرایط چگونه خواهد بود، تفکرم به صدیقی نزدیک بود، انصراف دادم

به گزارش راه ساری، سرمربی تیم ملی ووشو گفت: بعضی وقت ها صحبت هایی می شنوم که اذیت می شوم، اما هیچ وقت تصمیم جدیدی برای جدایی نگرفتم و باید ببینم آینده چگونه خواهد بود.

اوجاقی: به جدایی از تیم ملی فکر نکردم اما باید ببینم شرایط چگونه خواهد بود، تفکرم به صدیقی نزدیک بود، انصراف دادم

حسین اوجاقی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص تغییر و تحولات ووشو بعد از 13 سال گفت: با حضور علی نژاد در معاونت توسعه و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خواه ناخواه باید برای ریاست فدراسیون ووشو انتخابات برگزار می شد. این انتخابات در هفته گذشته با حضور 6 کاندیدا برگزار گشت که در نهایت بعضی استعفا دادند و 2 نفر باقی ماندند.

وی شرح داد: اعضای مجمع باید به دو دیدگاه، تفکر و استراتژی متفاوت رای می دادند. استراتژی یکی از کاندیداها ادامه دهنده استراتژی 13 سال گذشته بود و کاندیدای دیگر به دنبال تحولاتی در فدراسیون بود. فدراسیون ووشو در سالیان گذشته طی یک فرآیند 13 ساله که در مقاطع مختلف به روز رسانی شده است، پیشرفت های خوبی داشت. در مجمع فدراسیون نیز 80 درصد اعضا به دنبال تفکری بودند که سیاست های قبلی را دنبال کند و به همین خاطر صدیقی انتخاب شد.

سرمربی تیم ملی در خصوص انصراف خود تاکید کرد: من تفکر صدیقی را می پسندم و او را متعادل و تعامل گرا می دانم که از لحاظ اخلاقی نیز مورد تایید است. او مدیر خلاقی است و فکر می کنم از لحاظ شخصیتی و مدیریتی سوابق خوبی دارد. برنامه های صدیقی کاملا مورد تاییدم بود و من نیز مانند او به دنبال ادامه سیاست های گذشته بودم.

اوجاقی در خصوص دلایل استعفای خود گفت: بعد از ثبت نام در انتخابات،کارگروه هایی تشکیل و مشاوره هایی گرفتم. هر حرکتی در مجمع انجام دادم شخصی نبود و حرکت در راستای تعامل با نمایندگان و روسای هیئت ها بود. جلساتی با نمایندگان هیئت ها، سبک ها، بزرگان و پیشکسوتان ووشو داشتم و خیلی ها پیشنهاد دادند که در جاهایی دیگر ووشو می توانم خدمات بهتری انجام بدهم. در ووشو دنبال منفعت شخصی نیستم و به چیزهایی که باید در دوران قهرمانی و مربیگری می رسیدم در طی این سال ها رسیدم.

وی گفت: از لحاظ معنوی به افتخار باید می رسیدم که در طی این سال ها رسیدم و به مادیات باید می رسیدم که رسیدم و در حال حاضر اگر کاری انجام می دهم به خاطر دینی است که ووشو گردن من دارد. اگر به هر جا رسیدم به واسطه ووشو است و در قبال چیزهایی که از ووشو به دست آوردم باید برای این رشته کار کنم. در مجمع نیز احساس کردم شاید جای دیگر بتوانم مفید باشم و برای همین انصراف دادم و چون تفکرم به تفکر صدیقی نزدیک بود به نفع او کنار رفتم.

سرمربی تیم ملی ووشو در پاسخ به این سوال که همیشه یکی از دلایل رد پیشنهادت خارجی را حضور علی نژاد عنوان کرده است، اما حالا با رفتن او امکان قبول پیشنهادات خارجی وجود دارد، گفت: با علی نژاد دست یا علی داده بودم که در کنار او حضور داشته باشم. همیشه پیشنهادات خارجی وجود داشت و در حال حاضر نیز با توجه به احتمال المپیکی شدن ووشو شرایط متفاوت تر از گذشته شده است.

اوجاقی مطرح نمود: حضور ووشو در المپیک جوانان یعنی پیش نیاز اولیه را پاس کرده است و مجددا به بازی های کامبت گیمز و المپیک دانشجویی نیز وارد شده است و شاخص های لازم برای حضور در المپیک را دارد و زمزمه های آن نیز شنیده می شود. به توجه به احتمال حضور ووشو در المپیک خیلی از کشورهای به دنبال سرمایه گذاری روی این رشته هستند و برای پیشرفت سریعتر نیز به دنبال مربیان خارجی هستند. مطمئناً پیشنهاد خارجی وجود داشته و وجود خواهد داشت و باید ببنیم با وجودی که دلم برای کشورم می تپد شرایط در ایران چگونه خواهد بود، اما شاید زمانی نیز احتمال جدایی وجود داشته باشد. بعضی وقت ها صحبت هایی می شنوم که اذیت می شوم، اما هیچ وقت تصمیم جدیدی برای جدایی نگرفتم و باید ببینم آینده چگونه خواهد بود.

تور مالزی: تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

خیمه نیوز: با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10485

به "اوجاقی: به جدایی از تیم ملی فکر نکردم اما باید ببینم شرایط چگونه خواهد بود، تفکرم به صدیقی نزدیک بود، انصراف دادم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوجاقی: به جدایی از تیم ملی فکر نکردم اما باید ببینم شرایط چگونه خواهد بود، تفکرم به صدیقی نزدیک بود، انصراف دادم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید