ایده شو؛ زمانی برای دیده شدن

به گزارش راه ساری، یاسوج- خبرنگاران- پارک علم و فناوری با مشارکت شرکت شهرکهای صنعتی دومین ایده شو کهگیلویه و بویراحمد را برای شناسایی ایده های کاربردی در صنایع کوچک و متوسط برگزار کرد.

ایده شو؛ زمانی برای دیده شدن

به گزارش خبرنگاران، صحبت از ایده شو که می گردد ممکن است برای بسیاری این سوال پیش بیاید که چه ایده هایی ارزش طرح در چنین رویدادهایی را دارند؟ و آیا باید ایده های مطرح شده بزرگ و مبتنی بر محاسبات پیچیده علمی باشند؟

در واقع ایده شو ها رویداد هایی برای کارآفرینی هستند. که افراد این فرصت را پیدا می نمایند تا در محیطی محبت آمیز به بیان ایده های نوآورانه خود بپردازند.

در جریان این رویداد افراد هم ایده پردازی و هم نحوه تشریح ایده خود را می آموزند و از طرفی ایده هایشان برای راه اندازی یک کسب و کار نوپا را در معرض نقد قرار می دهند. و با این حساب ایده ها چکش کاری می گردد.

در ایده شوها ممکن است یک ایده به ظاهر ساده با استقبال داوران رو به رو گردد و در عوض یک ایده پیچیده و پر از محاسبات نتواند نظر داوران را جلب کند.

گاهی ممکن است افراد ایده های خوبی هم داشته باشند اما نتوانند به خوبی آن را معرفی نمایند و گاهی هم ممکن است ایده خیلی نو و یا خاص نباشد اما حاضران تحت تاثیر نوع ارایه و یا شخصیت فرد به وی رای دهند.

نمونه آن هم رای بالا به دانش آموز 14 ساله ای بود که حاضران در سالن در توافقی نانوشته ترجیح دادند برای حمایت از آرزوهای این ایده پرداز دهه 80 به عنوان موافق دستشان را بالا ببرند.

حضور و ثبت نام در این رویداد چند ساعته برای علاقه مندان به کارآفرینی آزاد و بدون پیش احتیاج است.

دومین ایده شو استان در سال 97 نیز با حضور بیش از 200 دانشجو و علاقه مندان به فناوری و استارت آپ ها در دانشگاه یاسوج برگزار گردید.

بیشترین ایده پردازان شرکت نماینده در این رویداد را دانشجویان دانشگاه های یاسوج و علوم پزشکی تشکیل می دهند با این حال در این میان دانش آموز 14ساله و استاد دانشگاه هم حضور دارد و ویژگی ایده شوها نیز فرصت برابر به همه برای ارایه ایده هایشان است.تماشاگران و داوران نیز شامل گروه های دانشجویی، نخبگان، صاحبان ایده و دانش، اساتید دانشگاهی و همچنین سرمایه گذاران حوزه صنعت هستند.

15 نفر به صورت منظم در 3 دقیقه ایده خود را ارایه کردند.در ایده شو مرتبط با کسب و کارهای کوچک و متوسط، ایده ساخت یک شیشه شور مغناطیسی به اندازه طراحی یک اپلیکیشن بازار و شناسایی اجناس تقلبی، تا پزشک تلفنی می توانند جذاب باشند . همه چیز بستگی به نحوه ارایه ایده در 3 دقیقه و سلیقه و ذائقه مخاطبان دارد.بعد از ارایه نیز بلافاصله موافقان و مخالفان آن رای گیری می شوند.

در نهایت برگزیدگان معرفی می شوند و جوایزی هم دریافت می نمایند. در واقع ایده شوها فرصتی است که علم و ایده و خلاقیت با چاشنی تفریح و لذت ارایه گردد و آدمها در هر صندلی و مقامی و سنی از طرح ها و ایده هایشان بگویند و آن را پر و بال بدهند.

** فرصتی برای شناسایی استعدادهای نهفته

رییس پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد درباره این رویداد گفت: ایده شو با هدف شناسایی توانمندی ها و فراهم کردن زمینه بروز و شکوفایی استعدادهای نهفته در استان برگزار گردید.

سید شمس الدین هاشمی اضافه نمود : با انتخاب ایده های برتر و در صورت تایید شورای فنی، زمینه حضور صاحبان ایده در پارک علم و فناوری استان فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به رسالت مهم پارک های علم و فناوری در حمایت از صاحبان ایده اضافه نمود: پارک علم و فناوری استان از ایده های برتر از مرحله ارائه ایده تا تجاری سازی و حتی بعد از آن، حمایت اقتصادی می نماید.

رییس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر ضرورت برگزاری هر چه بیشتر این گونه مسابقات گفت : حمایت از فناوران و صاحبان ایده و همچنین استفاده از ظرفیت سازمان ها ، نهاد ها و صاحبان صنایع برای حمایت از فناوران از جمله وظایف پارک های علم و فناوری است.

**روی ایده های خلاقانه سرمایه گذاری می گردد

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: برگزاری اولین رویداد استارت آپ حوزه sme ها با موضوع کسب و کار های نو در فضای مجازی، تامین اقتصادی صنایع کوچک و متوسط، بازاریابی تولیدات استانی صنایع کوچک و متوسط با همکاری پارک علم و فناوری استان کلید خورد.

سید هاشم موسوی اضافه نمود: در این رویداد، افراد ایده های خود را ارائه نموده و سپس ایده های برتر انتخاب و گروه ها تشکیل و روی عملی کردن این ایده ها کار می نمایند و در نهایت، با توجه به پتانسیلی که ایده ها برای کسب بازار دارند، روی ایده های خلاقانه سرمایه گذاری می گردد.

وی گفت: برای ایده اول تا سوم برگزیده این رویداد، جایزه نقدی در نظر گرفته شده است و ایده های نخبگان،مبتکران و ایده پردازان در این برنامه در محک سنجش و ارزیابی قرار گرفته و حمایت می شوند .

9929/1662

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1739

به "ایده شو؛ زمانی برای دیده شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده شو؛ زمانی برای دیده شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید