ایراندوست: یک هیجان بزرگ برای فوتبال بانوان را پیش رو داریم

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون فوتبال سرمربی تیم ملی بانوان در رابطه با حضور تیم ملی بانوان در جام ملت های آسیا گفت: در ابتدا باید بگویم که از حضور در این رقابت ها بسیار خوشحالم و امیدوارم در این رقابت ها برترین عملکرد را داشته باشیم.

ایراندوست: یک هیجان بزرگ برای فوتبال بانوان را پیش رو داریم

وی اضافه کرد: تیم ملی ایران تنها تیمی است که اولین حضورش را در این مسابقات تجربه می نماید که شاید بی تجربه باشد اما قدرتمند است. حریف ما تیم ملی هندوستان است که با برنامه ریزی بلند مدت، کاملاً آماده در این مسابقات حاضر شده است. چین دیگر همگروه ما از قدرت های فوتبال بانوان آسیا است که توانسته 8 باربه مقام قهرمانی اسیا برسد. چین تایپه هم بارها با ایران بازی نموده و در شرایطی ایده آل به سر می برد. برای تک تک بازی ها برنامه ریزی و بررسی نموده ایم و مطمئن باشید که ایران حریف دست و پا بسته ای نخواهد بود. هدف ما فقط حضور نیست بلکه دنبال این هستیم که قدرت فوتبال بانوان ایران را به آسیا نشان دهیم.

ایراندوست در رابطه با اهمیت صعود به جام دنیای برای ورزش بانوان ایران اضافه کرد: فوتبال بانوان در ایران یک ورزش نوپا است و تجربه طولانی ندارد. و حضور ما در این رقابت ها می تواند به رشد و توسعه فوتبال بانوان در ایران یاری کند. در این مدت تمام تمرکز و توجه به فوتبال بانوان ایران بوده که همین فضا در بالا بردن انگیزه و اشتیاق تیم ملی در کسب موفقیت یاری بسیار بزرگی است. این اتفاق می تواند آغاز یک هیجان بزرگ در فوتبال بانوان ایران باشد.

وی ادامه داد: نمی خواهم از تیمم تعریف کنم ولی این تیم می تواند الگوی تمامی زنان ورزشکار ایرانی باشد. امکانات و شرایط برای ورزش و به خصوص فوتبال بانوان روز به روز بهتر می گردد و فکر می کنم این رقابت ها می تواند یک امید و انگیزه برای تمامی بانوان ورزشکار ایران باشد. به علت اینکه جامعه می تواند از حضور بانوان در این رقابت ها انرژی بگیرد، مسئولین هم نگاه ویژه ای به ورزش بانوان خواهند داشت.

سرمربی تیم ملی بانوان در رابطه با بازی با تیم های همگروه ادامه داد: همانطور که می دانید تیم های آسیایی در سطح دنیا هم از قدرت بالایی بهره می برند و قدرت های فوتبال بانوان آسیا در دنیا حرفی برای گفتن دارند و همین نکته باعث می گردد سطح این تورنمنت بسیار بالا برود. ما برای تیم هدف گذاری نموده ایم و مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت. در دور اول دنبال کسب نتایج قابل قبول هستیم که به نظرم باقی تیم ها هم همین هدف را دنبال می نمایند. استرالیا، چین و کره جنوبی و ازبکستان تیم های قدرتمندی هستند که قطعاً بازی های زیبایی را در این مسابقات به نمایش خواهند گذاشت.

مریم ایراندوست پیرامون احتمال موفقیت در این تورنمنت گفت: با توجه به تجربه کم ما در این بازی ها فکر می کنم ما ایرانی ها ثابت نموده ایم که انرژی و انگیزه ای موجود در درون تک تک ما به اضافه کوشش و پشتکاری که درون زمین داریم، می تواند منجر به کسب نتیجه مطلوب برای ما گردد. ما حالا در برترین زمان فوتبالی خودمان هستیم.

ایراندوست در رابطه با بازی مقابل تیم ملی بانوان هند بیان کرد: ما تقریباً 8 بازی از تیم ملی هند را دیده ایم و تیمی کاملاً دونده و جنگ جو و منظم و باهوش دارند، فکر می کنم ملاقات افتتاحیه جام ملت ها می تواند یک بازی هیجان انگیز برای مردم آسیا باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14489

به "ایراندوست: یک هیجان بزرگ برای فوتبال بانوان را پیش رو داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایراندوست: یک هیجان بزرگ برای فوتبال بانوان را پیش رو داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید