این پنج غذا را در فست فودی ها سفارش ندهید!

به گزارش راه ساری، گاهی اوقات به دلیل خوردن همین غذا های پر ادویه ممکن است مسموم شویم؛ ولی نمی دانیم مشکل دقیقا از کدام مواد غذایی بود که خوردیم. در این مطلب فهرست غذا هایی را که، به گفته گارسون های فست فودها، بهتر است سفارش ندهیم گردآوری شده که باهم می خوانیم.

این پنج غذا را در فست فودی ها سفارش ندهید!

تا به حال شده به رستورانی بروید که بعد از سفارش دادن، پشیمان شوید به این علت که مواد غذایی تازه نبوده اند؟ در فست فود ها تشخیص تازه نبودن مواد، به علت داشتن ادویه های فراوان، به آسانی رستوران ها نیست.

گاهی اوقات به علت خوردن همین غذا های پر ادویه ممکن است مسموم شویم؛ ولی نمی دانیم مشکل دقیقا از کدام مواد غذایی بود که خوردیم. در این مطلب فهرست غذا هایی را که، به گفته گارسون های فست فودها، بهتر است سفارش ندهیم گردآوری شده که باهم می خوانیم.

حدود 5 سالی است که در فست فود ها به منوی غذاها، سالاد ها را هم به منظور داشتن غذا های سالم اضافه کردند. غذا هایی که سرخ کردنی نباشند و برای بچه ها و سالمندان هم مناسب باشند؛ اما به توصیه گارسونی که به مدت 2 سال در 2 مرکز بزرگ فست فود کار می نموده انواع سالاد ها را به علت اینکه با دست شسته و خرد می شوند ابدا سفارش ندهید؛ زیرا موضوع عدم رعایت بهداشت مطرح است.

وقتی که به غذا ها و قیمت های منو نگاه می کنید و می خواهید سفارش بدهید سعی کنید گول قیمت کمتر و سایز برزگ تر را نخورید. نیکی، کسی که چند وقتی در یک فست فود کار می کرد، می گوید: من تازه متوجه شدم هیچ کسی همه بشقاب بزرگ سیب زمینی سرخ نموده را نمی خورد. اگر هم بخورد باعث می گردد از آن زده گردد و دیگر حال خوب بعد از سیر شدن را ندارد. بله کاملا درست است، شما یک ظرف بزرگ سفارش می دهید که از جنبه مالی برای تان کم تر حساب گردد؛ ولی شما فقط به مقدار همان ظرف کوچک تر می خورید.

به گفته یکی از کارکنان یک فست فود: آن ها همواره ماکارانی ها را از قبل آماده می کردند؛ نه صبح همان روز بلکه شاید هفته پیش، زمانی که شما سفارش می دهید فقط ماکارانی ها را با پنیر گرم می نمایند و در ظرف های کلاسیک زیبا سرو می نمایند. همه ما می دانیم که بیشتر غذا های فست فود ها از قبل آماده هستند، ولی ماکارانی این خاصیت مواد نگه دارنده را در زمان پخته شدن ندارد و اگر در روز های قبل آماده شده باشد می تواند همان علت مسمومیت باشد.

تن ماهی به علت مواد نگهدارنده ای که دارد باید قبل از مصرف، در داخل ظرف آکبند خودش 20 دقیقه در آب جوش بجوشد و بعد سرو گردد. در صورت هر گونه سهل انکاری و بی توجهی به تاریخ کنسرو ممکن است حتی منجر به مرگ گردد. پس لطفا در رستوران ها و فست فود ها تن ماهی نخورید. به گفته یکی از کارکنان فست فود های معتبر: آن ها هفته ای یکبار تن ماهی بدون مواد نگهدارنده درست می کردند این یکی از خطرناک ترین کار هایی است که یک فست فود می تواند انجام دهد؛ زیرا بدون مواد نگهدارنده، گوشت ماهی به سرعت اکسید می شوند.

بعضی از فست فود ها در سرو غذا ها از میوه ها و سبزیجات برای تزئین بشقاب استفاده می نمایند و همانطور که گفته شد فقط برای تزئین هستند؛ زیرا برای زیباتر شدن به آن ها گارنیش می زنند که براق و خیره نماینده باشند. گارنیش برای هضم در معده، روده و کبد مشکلاتی را ایجاد می نماید. بهتر است به سبزیجات و میوه های زیبای کنار بشقاب تان فقط نگاه کنید.

در رستوران ها، اغلب غذا های دریایی جزو غذا های سالم هستند؛ ولی نه در فست فودها. کاریتی، کسی که در شمال کارولینا زندگی می نماید و گارسون فست فود است می گوید: شاید مردم ندانند، ساندویچ ماهی یکی از ناسالم ترین های منو فست فودهاست. از سفارش دادن میگوسوخاری و انواع دیگر غذا های دریایی در فست فود ها پرهیز کنید. یکی از دلایل این است که، غذا های دریایی بو و طعم خاصی دارند که نمی گردد همراه با روغن های دیگر غذا ها سرخ کرد و کاری که آشپز های فست فودی انجام می دهند این است که روغن مخصوص ماهی و میگو را تا هفته ها و ماه ها عوض نمی نمایند.

هر رستوران و فست فودی به یکی از غذاهایش خیلی معروف است. شما هم سعی کنید همان را سفارش دهید؛ زیرا پر سفارش است و کمتر امکان دارد مانده باشد و این موضوع که، بیشتر اغذیه فروشی ها بر روی غذایی که با آن معروف شده اند، ریسک نمی نمایند.

منبع: ریدرز دایجست

ایرنا

منبع: فرادید
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14649

به "این پنج غذا را در فست فودی ها سفارش ندهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این پنج غذا را در فست فودی ها سفارش ندهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید