بازدید خلیلیان از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

به گزارش راه ساری، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در جریان بازدید از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به آنالیز آخرین شرایط این ستاد و برنامه های راهبردی آن پرداخت.

بازدید خلیلیان از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، در این نشست کارشناسی که رامین طباطبایی، قائم مقام سابق دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و رئیس کنونی فدراسیون بسکتبال و دیگر متخصصان این ستاد نیز حضور داشتند، پس از آنالیز گزارش فعالیت های آموزشی و همچنین اقدامات اجرا شده در ستاد به منظور نهادینه سازی و قانونمند شدن پروسه مبارزه با دوپینگ در کشورمان، مهرزاد خلیلیان گفت: بدیهی است که تمام اقدامات باید در چارچوب برنامه و منطبق بر اهداف عالیه و تقویم عملیاتی انجام گردد که خوشبختانه در بخش قانونمند سازی ساختار ستاد و تهیه و تدوین آیین نامه، فعالیت های آموزشی و همچنین پروسه نمونه گیری اقدامات بسیار ارزشمندی اجرا شده است با این حال لازم است که از همه ظرفیت های اطلاع رسانی جهت آموزش بیش از پیش ورزشکاران و مربیان به منظور مطلع سازی آنان از مبارزه با دوپینگ و پروسه آن نهایت استفاده را برد.

وی برنامه ریزی و هدفگذاری دقیق در فعالیت های آموزشی برای مبارزه با دوپینگ را ضروری دانست و گفت: به دنبال برنامه ریزی و دریافت بازخوردهای این فعالیت ها، می توان تجزیه و تحلیل دقیقی از فعالیت ها داشت و در جهت اقدامات هرچه بهتر اقدام کرد چرا که ظرافت های آموزشی بسیار مهم است.

وی تحقق 90 درصدی اهداف فعالیت های آموزشی در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ را بسیار خوب دانست و اضافه کرد: برای کاهش تعداد نمونه های مثبت که در حال حاضر حدود 3 و نیم درصد است باید استراتژی داشته باشیم. اول اینکه اعلام نتایج نمونه گیری هاست که این اعلام به لحاظ فرهنگی بسیار مهم است البته روش این اعلام باید با ظرافت باشد. سیاست های بازدارندگی و تشویقی را باید به صورت همزمان پیگیری کرد. اجرای تک بعدی این سیاست ها نتیجه لازم را نخواهد داشت و بازدارنگی و تشویق باید همزمان اجرا گردد. به طور کلی باید نتیجه فعالیت های آموزشی در سیاست های بازدارندگی تعیین باشد.

وی شناسایی مسابقاتی را که درصد بالای استفاده از مواد نیروزا را دارند برای این مهم لازم است.

خلیلیان تعمیق تعامل فدراسیون پزشکی وررشی با کمیته های پزشکی فدراسیون های ورزشی را برای تاثیر هر چه بیشتر فعالیت ها ضروری دانست.

وی راه اندازی مشاوره آنلاین به ورزشکاران در سایت ستاد ملی مبارزه با دوپینگ را اقدامی ارزشمند دانست و توسعه این بخش را خواهان شد.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی همچنین از برنامه ریزی برای توسعه تعاملات بین المللی در زمینه مبارزه با دوپینگ خبرداد و این مهم را بسیار ضروری توصیف کرد.

وی همچنین اقداماتی نظیر تصویب قوانین مبارزه با دوپینگ در مجلس و قوه قضائیه که در سال های گذشته اجرا شده است را اقدامی ماندگار دانست و از تمام کسانی که در این اقدام نقش داشته اند قدردانی کرد، چرا که این پروسه سبب ضمانت اجرایی احکام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ شده است.

kalarena.com: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

namasho.com: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6851

به "بازدید خلیلیان از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید خلیلیان از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید