بازگشت 2700 نخبه به کشور، دستگاه ها از جذب نخبگان امتناع می نمایند

به گزارش راه ساری، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: نزدیک به ده هزار نفر از نخبگان برای بازگشت به کشور اعلام آمادگی نموده اند.

بازگشت 2700 نخبه به کشور، دستگاه ها از جذب نخبگان امتناع می نمایند

ناصر باقری مقدم گفت: در حال حاضر در بنیاد ملی نخبگان 50 هزار نفر عضو هستند که حالت ایده آل آن در حدود یک میلیون نفر است، باید برنامه ریزی خوبی در این خصوص انجام گردد.

به گفته وی شغل، مهم ترین درخواست نخبگان است، ما از نخبگان به عنوان اعضای هیات علمی استفاده می کنیم که بر اساس طرح شهید شهریاری این کار انجام می گردد.

او اضافه کرد: سالانه هزار نفر از نخبگان در دستگاه های اجرایی جذب می شوند. در چند سال گذشته 2700 نفر از نخبگان به کشور بازگشته اند و نزدیک به ده هزار نفر از نخبگان برای برگشت به کشور اعلام آمادگی نموده اند که عمدتا این افراد در آمریکای شمالی و اروپا و در دانشگاه های خوب مشغول به فعالیت هستند.

باقری مقدم گفت: ردیف های خاصی جهت جذب نخبگان از سازمان استخدامی گرفته ایم. بعضی از دستگاه ها از جذب نخبگان امتناع می نمایند. در امسال بنا داریم 400 حل مسئله در کشور را طراحی کنیم و در این خصوص تیم های نخبگانی را تشکیل داده ایم که در شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری هم مشغول به فعالیت خواهند شد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: دستکاه های مختلف از نخبگان باید مشاوره بگیرند و بنیاد ملی نخبگان پیگیر این موضوع است.

ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار در شرکت های دانش بنیان در قالب طرح شهید طهرانی مقدم تسهیلاتی بابت جذب نخبگان به صورت قرض الحسنه داده می گردد.

خبرنگاران علمی پزشکی فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 مهر 1401 بروزرسانی: 28 مهر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14678

به "بازگشت 2700 نخبه به کشور، دستگاه ها از جذب نخبگان امتناع می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت 2700 نخبه به کشور، دستگاه ها از جذب نخبگان امتناع می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید