باشگاه سرمایه گذاری باید در اصفهان راه اندازی گردد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، علی آقامحمدی عصر پنجشنبه در آئین اختتامیه نخستین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری شهر خلاق اصفهان با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت های موجود در استان اصفهان باید پنج درصد سرمایه گذاری های کشور در این استان انجام گردد، گفت: این میزان معادل 45 هزار میلیارد تومان می گردد که در شش هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری تعریف شده در شهر اصفهان در برابر این ظرفیت قابل توجه نیست.

باشگاه سرمایه گذاری باید در اصفهان راه اندازی گردد

وی با اشاره به اینکه شهر اصفهان به تنهایی باید یک سوم ظرفیت سرمایه گذاری استان اصفهان را به خود اختصاص دهد، ابراز داشت: این میزان نیز معادل 15 هزار میلیارد تومان است که باید سرمایه گذاری های اساسی برای این امر انجام گردد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه برگزاری این نشست را برای تعریف سرمایه گذاری های جدید در شهر اصفهان به فال نیک می گیریم، افزود: شهرداری اصفهان به عنوان حکومت محلی باید به دو صورت شهرداری اصفهان و شهر اصفهان به این شهر نگاه کند و برای این امر باید ظرفیت های اصفهان شناسایی و مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل کشور ما نبود توجه به ظرفیت هاست، افزود: این در حالی است که در کشور ایران بیشتر توجهات در نگاه اول به پول است و در این راستا نباید فراموش کنیم که پول تنها یک وسیله برای رسیدن به هدف است و خود هدف نیست.

ظرفیت راه اندازی 25 هزار مگاوات فراوری برق در کشور

آقامحمدی با اشاره به اینکه ظرفیت های گسترده ای در کشور وجود دارد، افزود: برای نمونه در کشور ایران بیش از 25 هزار مگاوات ظرفیت انرژی خورشیدی داریم که جانمایی و ارائه این موارد سرمایه گذاری را شکل می دهد.

وی با بیان اینکه اگر نگاه شهرداری به شهر اصفهان است با توجه به اینکه این شهر حوزه نفوذ دارد باید فعالیت های گسترده تری در آن انجام گردد، ابراز داشت: در حال حاضر محور توسعه اصفهان محور قم - اصفهان و اصفهان - شیراز است و چنانچه اصفهان با این دو شهر هم افزایی داشته باشد می تواند نقش مرکزیت خودش را به خوبی ایفا نماید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مبلمان دو جاده اصفهان - قم و اصفهان - شیراز باید ساماندهی گردد، ابراز داشت: این ساماندهی بار جدیدی را بر روی شهر اصفهان پیاده نمی نماید بلکه در بسیاری از زمینه ها به این شهر برای جذب توریست یاری می نماید.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای جذب توریست اصفهان باید بسیاری از مراکز از اصفهان تخلیه شوند، گفت: اگر قرار است اصفهان را مرکز جذب گردشگری معرفی کنیم باید همه چیز در بعد گردشگری شکل بگیرد و این امر باید با توسعه فعالیت های بومی همین شهر دنبال گردد تا طی 400 سال آینده از اصفهان همچون امروز که آثار 400 سال پیش را داریم اثری به جا بماند.

آقامحمدی با بیان اینکه راه اندازی هتل های هفت ستاره بومی اصفهان نیست، گفت: کاروانسراها در اصفهان بازخورد بهتری خواهد داشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به اینکه قطار اصفهان - اهواز در حال حاضر بهترین پروژه سرمایه گذاری در حوزه پروژه های هم افزایی در کشور است، ادامه داد: تا به امروز سرمایه گذاران زیادی برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی نموده اند و باید در قالب پروژه هم افزایی بین اصفهان و اهواز در دستور کار باشد.

برنامه 1500 برای پیشرفت و برطرف توقعات تدوین گردد

وی با بیان اینکه تا به امروز حدود پنج برنامه برای شهر اصفهان تدوین شده و در حال حاضر نیز برنامه 1400 در دستور کار قرار گرفته است، گفت: با دید فعلی برای دستیابی به اهداف شایسته و صندلی واقعی نمی توان برنامه پنج ساله داشت بلکه باید با نگاهی دیگر به فکر تدوین برنامه 1500 باشیم.

آقامحمدی توضیح داد: تکرار گذشته که تخریب گذشته نیز هست نباید ادامه پیدا کند و ایجاد آینده باید محوری باشد که از اصفهان توقع داریم.

وی با اشاره به اینکه باشگاه سرمایه گذاری باید در اصفهان راه اندازی گردد، ادامه داد: در این باشگاه باید تمام افراد برای سرمایه گذاری دعوت شوند و میزان سرمایه آنها تفاوتی ندارد چرا که با این کار زیرساخت های سرمایه گذاری تغییر می یابد و این بخش متحول خواهد شد.

visaro.ir: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

sloblag.com: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8364

به "باشگاه سرمایه گذاری باید در اصفهان راه اندازی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه سرمایه گذاری باید در اصفهان راه اندازی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید