همایشها و نمایشگاه ها

راه حل های علمی برای افزایش بهره وری از تجهیزات سرمایه ای، اهمیت موضوع نگهداری و تعمیرات در شرایط تحریم

دبیر علمی چهاردهمین کنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات با اشاره به اهمیت موضوع نگهداری و تعمیرات در شرایط تحریم گفت: این موضوع دارای ابعاد گسترده است و شامل همه زیرساخت های کشور مانند حوزه حمل و نقل و نگهداری از اتوبوس، هواپیما، پل ها، سازه ها و ... است. ...

24 تیر 1401

مکث تیارا و ناگفته ها درباره این خودرو ، کراس اووری که BAIC نیست!

مکث تیارا محصول برند BAIC چین نیست! بلکه این خودرو را سال ها قبل یکی از زیر مجموعه های گمنام زوتی (Zotye) فراوری می کرد. تیارا بارها و بارها در طول چند سال اخیر تغییر نام و نشان خود را تجربه کرد. حال این کراس اوور به کشورمان رسیده و قرار است از سوی مکث موتور به...

15 تیر 1401

مخبر: ایران مُهیای ورود تماشاچیان جام جهانی قطر می گردد

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر تدوین یک هفته ای برنامه جامع همکاری های ایران و قطر، اعلام نمود که ایران خود را برای ورود گردشگران خارجی و تماشاچیان فوتبال 2022 قطر آماده می نماید و این فرصتی برای فعال شدن بخش خصوصی در صنعت گردشگری است.

6 تیر 1401

صادرات صنایع دستی؛ افزایش یا کاهش؟!

با وجود آنکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بارها به رشد صادارت صنایع دستی تاکید نموده است، معاون سازمان توسعه تجارت ایران از کاهش 14 درصدی صادرات فرش و صنایع دستی خبر می دهد.

1 تیر 1401

هشت محور برقراری ثبات در خاورمیانه و جنوب شرق آسیا از نگاه ظریف

محمد جواد ظریف در سخنان اخیر خود در کنفرانس رایسینا در هند به ارائه هشت محور کلیدی برای ارتقای ثبات در منطقه خاورمیانه و جنوب شرق آسیا پرداخت.

1 تیر 1401

کمیته های یازده گانه سفرهای نوروزی خرمشهر فعالیت خود را شروع نمایند

به گزارش خبرنگاران، کوروش مودت عصر یکشنبه درجلسه ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه ها و تسهیل سفرهای نوروزی در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر اظهار کرد: هدف اجرای برنامه ها برای استقبال از سال جدید است و این برنامه های اجرا شده باید طی جلسات مستمر به استانداری...

1 تیر 1401

سامسونگ مدل میان رده گلکسی A10 را معرفی کرد

سامسونگ پس از معرفی دو مدل گلکسی A30 و A50 حال از مدل ارزان تر سری گلکسی A با نام گلکسی A10 رونمایی کرد.

1 تیر 1401

بانک جادوگران برای بازدید علاقمندان هری پاتر

بانک گرینگوتز در داستان های هری پاتر محل نگهداری دارایی ها و پول های جادوگران است و توسط گابلین ها اداره می گردد

1 تیر 1401

روند صعودی فروش محصولات نانوی ایرانی

به گزارش خبرنگاران، اولین جرقه های توجه خاص کشورها و دولت ها به فناوری نانو در دنیا در حدود سال 1379 شمسی زده شد. پیش از آن، تحقیقات نانو در بعضی مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی به صورت پراکنده انجام می شد.

1 تیر 1401

توضیحات حناچی درباره افزایش کرایه ها

شهردار تهران در مورد افزایش قیمت تاکسی و حمل و نقل عمومی در هیأت دولت، گفت : همانند سنوات گذشته افزایش نرخ تاکسی و حمل و نقل عمومی بر اساس تورم به هیأت دولت ارسال شده است که این بار نیز مورد موافقت قرار گرفته است و اعمال خواهد شد.

1 تیر 1401

یک میلیون گونه زیستی دنیا در معرض نابودی است

تهران- خبرنگاران- مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: گزارش های جهانی نشان دهنده آن است که در دهه های آینده حدود یک میلیون گونه زیستی از بین خواهند رفت.

1 تیر 1401

ارتباط سازنده اصفهان با جهان

محمد مهرچیان - قائم مقام کارگروه توسعه گردشگری پایدار:اصفهان با تمدن چند هزارساله، قلب ایران و نقطه عطف چهارراه ارتباطی شرق به غرب در جهان است.

1 تیر 1401

معرفی صنایع دستی و هنرهای قبرس

صنایع دستی قبرسآیا شما نیز به دنبال لیستی از صنایع دستی و هنرهای قبرس هستید؟ آیا می دانید که کدام یک از صنایع دستی و هنرهای قبرس بهترین سوغاتی برای دوستان و نزدیکان شما خواهد بود؟ از شما دعوت می کنیم که ما را در مقاله پیش روی خود همراهی کنید تا از این طریق...

1 تیر 1401

انتقال نمایشگاه های پرمخاطب به شهرآفتاب با موافقت دولت

شهردار تهران از موافقت دولت برای انتقال نمایشگاه های پرمخاطب به شهرآفتاب خبرداد.

1 تیر 1401

شناسایی 100 هزار نمونه سنگ نگاره تنها در یک منطقه تیمره

معاون حفظ و احیا اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گقت: تعداد سنگ نگاره های منطقه تیمره بسیار زیاد است به طوری که تنها در یک منطقه 100 هزار نمونه سنگ نگاره شناسایی شده است.

1 تیر 1401

ماجرای پیشنهاد پرسپولیس به دو برادر!

پرسپولیس و استقلال در گذشته بر سر جذب بازیکنان رقابت بالایی داشتند.

1 تیر 1401

معرفی 3 غرفه برتر در نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از معرفی سه غرفه برتر از بین 214 غرفه شرکت کننده در نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز اطلاع داد.

1 تیر 1401

صنایع دستی قوی، معرفی کننده هویت ما است

رئیس فراکسیون زنان مجلس، بازار آفرینی را مهمترین راه حل برای توسعه صنعت گردشگری و صنایع دستی کشور برشمرد و گفت: اقتصاد منهی نفت باید در اولویت کارها قرار گیرد و در این میان صنایع دستی از اهمیت بالایی برخوردار است.

1 تیر 1401

اسناد بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی قابلیت ثبت جهانی دارد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اسناد مرتبط با بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی قابلیت ثبت جهانی را دارد.

1 تیر 1401

نمایشگاه آثار معرق در مجموعه سعدآباد

نمایشگاه فاخری از آثار معرق مهران امیر اینانلو با عنوان رستاخیز چوب در گالری ملی صنایع دستی واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می گردد و آیین افتتاحیه آن در ساعت 15 تا 19 روز شنبه 2 شهریورماه خواهد بود.

1 تیر 1401
تعداد: (519)