آنالیز مدیریت نقدینگی و بورس با حضور دژپسند در مجلس

به گزارش راه ساری، خبرنگاران : نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: براساس گزارش وزیر اقتصاد و دارایی حدود 90 هزار میلیارد تومان نقدینگی در چهار ماه اول سال جاری وارد بازار بورس شده است.

آنالیز مدیریت نقدینگی و بورس با حضور دژپسند در مجلس

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، محمد خدابخشی در تشریح نشست عصر دیروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی برگزار گردید، گفت: این جلسه با حضور دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی و معاونانش به منظور آنالیز متغیرهای مالی و مدیریت نقدینگی در جامعه برگزار گردید.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بیشتر مباحث مطروحه در این نشست درباره بازار بورس بود، اضافه کرد: براساس گزارش وزیر اقتصاد و دارایی حدود 90 هزار میلیارد تومان نقدینگی در چهار ماه اول سال جاری وارد بازار بورس شده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس توضیح داد: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه نشست دغدغه ها و سوالات خود را درباره بازار بورس اعلام نموده و گفتند، اگر فرایند صعودی بازار بورس تبدیل به یک شرایط نزولی گردد امکان بروز تبعات منفی اجتماعی و مالی برای جامعه وجود دارد و باید دولت بویژه وزارت اقتصاد و دارایی برنامه جامعی را برای مدیریت این حوزه داشته باشد.

*اعمال مدیریت نابهینه نقدینگی در جامعه

خدابخشی اظهار کرد: در این جلسه نمایندگان ضمن تاکید بر اطلاع رسانی صحیح و دقیق نسبت به معاملات و فرایند کاری بازار بورس توسط دولت به افکار عمومی بیان داشتند، هر کسی که وارد بازار بورس می گردد باید ریسک آن را هم بپذیرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان نمود: نمایندگان همچنین تاکید داشتند، مدیریت نقدینگی باید به صورتی انجام گردد که نقدینگی به سمت بازارهای هدف، طرح های عمرانی، فراوری، سرمایه در گردش و ... راهنمایی گردد و در حال حاضر متاسفانه شاهد مدیریت نابهینه نقدینگی در جامعه هستیم.

وی با تاکید براینکه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اکنون در انتظار ارائه برنامه جامع و کاملی درباره مدیریت نقدینگی از سوی وزارت اقتصاد و دارایی است، گفت: این جلسات با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و معاونانش برای آنالیز مدیریت نقدینگی و بازار بورس ادامه خواهد داشت تا به یک راه چاره لازم برسیم.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10958

به "آنالیز مدیریت نقدینگی و بورس با حضور دژپسند در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز مدیریت نقدینگی و بورس با حضور دژپسند در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید