برق بیشتر مشترکان استان گیلان وصل شد، هموطنان از تماس با سیم های برق خودداری نمایند

به گزارش راه ساری، سخنگوی صنعت برق گفت: برق 97 درصد مشترکان در استان گیلان وصل شده و پست های برق در شبکه قرار گرفته اند.

برق بیشتر مشترکان استان گیلان وصل شد، هموطنان از تماس با سیم های برق خودداری نمایند

مصطفی رجبی مشهدی معاون راهبری شبکه برق کشور در گفت و گو با خبرنگار ، با اشاره به آخرین شرایط شبکه برق استان گیلان گفت: از روز گذشته با مساعد شدن هوا و اعزام بالگرد توانیر و 150 نیروی عملیاتی از استان های همجوار، بعضی از شبکه های اصلی برق استان گیلان در شرایط پایدار قرار گرفته است.

او ادامه داد: متأسفانه در پی بارش شدید برف در روز های اخیر 19 پست برق استان گیلان از مدار خارج شدند اما در حال حاضر هیچ خاموشی در استان گیلان نداریم و تمامی پست های برق به حالت اولیه و در شبکه قرار گرفته اند.

معاون راهبری شبکه برق کشور با اشاره به اینکه 3 درصد مشترکان استان گیلان برق ندارند توضیح داد:متاسفانه این رقم هم به دلیل مساعد نبودن بعضی از راه های مواصلاتی و عدم دسترسی به مناطق به طول انجامید که تا امشب مشکل برق بعضی از مناطق صعب العبور هم برطرف می گردد.

رجبی مشهدی اعلام کرد: در پی بارش ها سیم پارگی و یا سقوط دکل بسیار گزارش شده بود که برطرف این مشکل باتوجه به شرایط بارش شدید زمان بر بود.

او ادامه داد:توصیه ما به هموطنان این است که از تماس و یا نزدیک شدن به سیم های لخت و کابل های برق افتاده بر زمین بدلیل بارش شدید خودداری نمایند و خوشبختانه تا به امروز گزارشی مبنی بر برق گرفتگی گزارش نشده است.

معاون راهبری شبکه برق کشور با اشاره به اینکه کاهش سهمیه گاز سبب افزایش سوخت مایع در نیروگاه ها شده است اظهار کرد: اگر مشترکان خانگی در مصرف انرژی به خصوص گاز تا 10 درصد صرفه جویی نمایند، مشکل تأمین سوخت گاز نیروگاه ها نیز برطرف خواهد شد.

وی اضافه نمود: سوخت مایع شامل گازوئیل و در بعضی از نیروگاه ها مازوت است که این نوع سوخت های جایگزین، سبب افزایش آلودگی محیط زیست می گردد.

رجبی مشهدی گفت:سرد شدن هوا سبب افزایش مصرف گاز در بخش خانگی می گردد که این رویه، سهمیه سوخت نیروگاه ها را از 90 درصد به 50 درصد کاهش داده است. استفاده از سوخت گاز، آلودگی محیط زیستی کمتری در مقایسه با سوخت مایع دارد.

asiaro.ir: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7913

به "برق بیشتر مشترکان استان گیلان وصل شد، هموطنان از تماس با سیم های برق خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق بیشتر مشترکان استان گیلان وصل شد، هموطنان از تماس با سیم های برق خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید