برگزاری جلسه هم اندیشی خیرین در خانه فرشتگان

به گزارش راه ساری، جلسه هم اندیشی خیرین با حضور نمایندگان آموزش پرورش و نمایندگان موسسات خیریه در خانه فرشتگان مشهد برگزار گردید.

برگزاری جلسه هم اندیشی خیرین در خانه فرشتگان

به گزارش خبرنگاراز ، طاهره رمضان زاده موسس موسسه خیریه خانه فرشتگان در این نشست گفت: هدف ما ابتدا نگهداری از بچه ها آسیب دیده در زلزله بم بود، اما یا دستان مهربانی که همراه ما شدند پیروز شدیم این موسسه را تاسیس و فعالیت خود را شروع کنیم.

او اضافه کرد:مجموعه خانه فرشتگان که فقط اختصاص به دانش آموزان دختر دارد در حال حاضر سرپرستی 50دختر را عهده دار است که در سه گروه سنی 6تا 12سال، 12تا 18سال و دانشجویان تقسیم می شوند، حمایت ما و سازمان بهزیستی که همراه ما هستند در دوران دانشگاه و تا تاهل این دانش آموزان شامل حالشان خواهد بود.

موسس موسسه خیریه خانه فرشتگان گفت: در این 13 سال ما در این مجموعه 336 دختر را به عنوان ورودی داشتیم که 43نفر از این دختران ازدواج نموده و خانه فرشتگان توسط این 43 نفر صاحب34 نوه نیز شده است.

جوانشیری مدیریت آموزش و پرورش ناحیه6 مشهد نیز در این نشست گفت: اصلی ترین هدف ما این است که مسائل دانش آموزان را در مدارس رفع کنیم.

او اضافه کرد: برگزاری این جلسات باید باعث از بین رفتن نگرانی خیرین و مسئولین آموزش و پرورش برای دانش آموزان بد سرپرست و بی سرپرست گردد.

مدیریت آموزش و پرورش ناحیه6 مشهد گفت: متاسفانه مدیران مدارس ما نمیدانند که این دانش آموزان از چه شرایطی برخوردار هستند، وضعیت ما آموزش پرورشی ها با خیرین متفاوت است، اگر شما به این بچه ها لطف میکنید ما وظیفه داریم تا از شرایط دانش آموز خود با خبر باشیم و اورا درست راهنمایی کنیم و در واقع پدری و مادری کردن در حق این بچه ها وظیفه همه ماست.

جوانشیری اضافه کرد: پیشنهاد من تشکیل یک کارگروه در انتهای این جلسه است، این کارگروه به صورت تخصصی باید بر روی رفتار های نا به هنجاری که از این دانش آموزان آسیب پذیر سر میزند تمرکز کند و در پیشرفت و پرورش این دانش آموزان گام بردارد.

او توضیح داد: سعی ما این است که حداقل در ناحیه6 دانش آموزان احتیاجمند وجود نداشته باشند و مسائل خانوادگی تمامی بچه ها و دانش آموزان بر طرف گردد.

حسن پور نماینده سازمان بهزیستی نیز در این نشست گفت: حق برخورداری از فرصت آموزش برای تمام دانش آموزان باید یکسان باشد، اما دانش آموزی که آسیب دیده باید و در تیرس آسیب های اجتماعی است بیش از دیگران باید به سمت آموزش راهنمایی گردد.

او اضافه کرد: متاسفانه با توجه به شرایط سخت اقتصادی، یاری های مردمی ما به شدت کم تر شده و مراکز خیریه ما با مسائل زیادی رو به رو شده اند.

نماینده سازمان بهزیستی توضیح داد: دیگر مشکل ما در خصوص دانش آموزان مجهول الهویه است؛ دانش آموزانی که یا اتباع هستند و یا دانش آموزانی که به دلیل مکشلات خانوادگی شناسنامه ندارند.

حسن پور اضافه کرد: اگر مدارس نسبت به شناسنامه این دانش آموزان سخت گیری کمتری داشته باشند تا ما با صبر و حوصله برای شناسنامه این دانش آموزان اقدام کنیم مسائل ما نیز کمتر خواهد شد.

او توضیح داد: ما در 3سال گذشته احتیاج های اقتصادی 368دانش آموز بد سرپرست و بی سرپرست در ناحیه 6 مشهد را پیروز شدیم با یاری خیرین تامین کنیم.

در سرانجام این نشست کارگروهی با حضور نماینده آموزش و پرورش، نماینده خیریه دختران، نماینده خیریه پسران و نماینده سازمان بهزیستی برای رسیدگی به امور تربیتی دانش آموزان بد سرپرست و بی سرپرست تشکیل شد.

/ ز.م

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4690

به "برگزاری جلسه هم اندیشی خیرین در خانه فرشتگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جلسه هم اندیشی خیرین در خانه فرشتگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید