بر اثر واژگونی قایق مهاجران در سواحل ترکیه، یک کودک کشته و یک کودک مفقود شد

به گزارش راه ساری، طبق گزارش رسانه های ترکیه، در نتیجه غرق شدن قایق بادی حامل 35 مهاجران در سواحل شهر بالیکسر این کشور، یک کودک کشته و یک کودک دیگر مفقود شده است.

بر اثر واژگونی قایق مهاجران در سواحل ترکیه، یک کودک کشته و یک کودک مفقود شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنطور که رسانه های ترکیه ای خبر می دهند، بروز سانحه برای یک قایق مهاجران در سواحل غربی این کشور به مرگ یک کودک منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، یک قایق بادی حامل 35 مهاجر در سواحل غربی شهر بالیکسر ترکیه غرق شده و به رغم نجات 33 نفر از مهاجران توسط گارد ساحلی ترکیه، یک کودک جان خود را از دست داده و یک کودک دیگر مفقود شده است.

این رسانه به نقل از منابع امنیتی ترکیه ای که نخواستند نامشان فاش گردد، این خبر را منتشر نموده است. به گفته این منابع، جستجو برای یافتن کودک مفقود همچنان ادامه دارد، اما تاکنون اثری از او یافت نشده است.

سرنشینان این قایق بادی کوشش می نموده اند از راه دریای اژه خود را به صورت غیرقانونی به اروپا برسانند، اما امواج قایقشان را واژگون و غرق نموده است.

خبرگزاری آناتولی به ملیت سرنشینان این قایق مهاجران اشاره ای ننموده است.

در چند سال اخیر و به ویژه بعد از شدت دریافت بحران در سوریه، لیبی و بعضی دیگر از کشورها، موضوع مهاجرت غیرقانونی به اروپا به یکی از حادترین موضوعات بین المللی تبدیل شد و این بحران و مسائل مرتبط با آن همچنان خبرساز است.

کوشش های مهاجران برای رسیدن به اروپا در سال های اخیر کشته های زیادی بر جا گذاشته است؛ مهاجران دست از جان شسته ای که بعد از رسیدن به ترکیه با قایق های کوچک و ناایمن کوشش می نمایند به مقصد برسند اما بارها با سد دریا و امواج روبرو شده اند.

ق

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5895

به "بر اثر واژگونی قایق مهاجران در سواحل ترکیه، یک کودک کشته و یک کودک مفقود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بر اثر واژگونی قایق مهاجران در سواحل ترکیه، یک کودک کشته و یک کودک مفقود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید