بهترین زمان سفر به بلغارستان چه وقتی است؟

به گزارش راه ساری، بهترین زمان سفر به بلغارستان

اگر که یکی از ملاک های مهم شما برای سفر رفتن، آب و هوا است؛ بی تعارف باید به دنبال مقصدی بگردید که هر زمانی از سال برای شما آب و هوایی متفاوت اما مطبوع را ارائه نماید! آب و هوای مطبوع هم که اط نظر هر کسی سلیقه ای و متفاوت است و از نظر هر کسی یک فصل دلچسب و مطلوب می باشد. در این بین برخی کشورها همه نوع آب و هوایی را در خود دارند. مثلا کشور بلغارستان چون کشوری 4 فصل است، می توان گفت که دراغلب روزهای سال سفر به آن مناسب است. در بلغارستان هم می توانید بهار و تابستان را ببینید و هم پاییز و زمستان را اما، هر کدام از این زمان ها برای سلیقه های مختلف مناسب است! ما در ادامه پیشنهاد می کنیم که با ما در خبرنگاران همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، بررسی کنیم که بهترین زمان سفر به بلغارستان چه زمانی است و به صورت کلی این کشور دارای چه نوع آب و هوایی می باشد!

بهترین زمان سفر به بلغارستان چه وقتی است؟

پیشنهاد می کنیم که برای دسترسی به مطالب بیشتر درباره این کشور، حتما راهنمای سفر به بلغارستان را مطالعه بفرمایید.

معرفی آب و هوا و بهترین زمان برای سفر به بلغارستان

از آن جایی که بلغارستان کشوری در جنوب شرقی قاره اروپا است، می توانیم بگوییم که از کلیت ورود جبهه های گرما و سرما به این کشور سهم متناسب و خوبی در قاره اختصاص داده شده است.

همسایگی خط ساحلی بسیار طویل و دراز این کشور با دریای سیاه و همچنین سرمای قاره اروپا باعث به وجود آمدن نوعی تعادل در آب و هوای این کشور شده است. در واقع هر چه که به سمت جنوب این قاره پیش بروید سرمای هوا کمتر و متعادل تر می گردد. همین ها باعث شده است که بلغارستان از آن دسته کشورهای 4 فصلی در اروپا بگردد که سفر به آن در هر زمانی مناسب باشد.

از این رو همین اول کار باید به شما بگوییم که برای سفر به این کشور و دیدن شهرها و جاذبه های مختلفش هر زمانی مناسب است.

به زبانی ساده تر، بهترین زمان سفر به بلغارستان می تواند هر موقعی از سال برای شما باشد!

اگر که شما گرمای متعادل و آفتابی مهربان دوست دارید، همین الان و در همین زمان؛ شما در بهترین زمان سفر به بلغارستان خود قرار گرفته اید! بنابراین پیشنهاد می کنیم که بار و بندیل سفرتان را جمع کنید و امور سفرتان را با به کارشناسان زبده ما در زمینه تور بلغارستان خبرنگاران بسپارید.

اگر هم که خنکای هوا و سرمایی دلنشین را دوست دارید، باز هم فرقی نمی نماید، مجددا امور سفر خود را به ما در خبرنگاران بسپارید تا سفری فراموش نشدنی و خاص را تجربه کنید.

درباره آب و هوا و همچنین بهترین زمان برای سفر به بلغارستان به این نکات بسیار مهم توجه کنید:

 • بلغارستان دارای آب و هوای نیمه گرمسیری ولی مرطوب است و به صورت کلی از جریان های دریایی آب و هوای قاره ای تاثیرات بسیار زیادی را می پذیرد.
 • قبل از سفر به این کشور، گزارش آب و هوایی را بررسی کنید.
 • با این که آب و هوای این کشور به صورت کلی متعادل و مطبوع است اما همیشه باید حواستان به این باشد که برخی از ماه ها در فصل تابستان در این کشور دارای آفتابی تند و برخی از ماه ها در فصل زمستان نسبتا سرمایی گزنده دارند.
 • پر طرفدارترین ماه ها از نظر بهترین زمان سفر به بلغارستان از نظر آب و هوایی، ماه های می (11 اردیبهشت تا 10 خرداد)، جولای (10 خرداد تا 9 تیر) و آگوست (10 مرداد تا 9 شهریور) است.

در ادامه ما به بررسی آب و هوای این کشور در 4 فصل و 12 ماه سال می پردازیم تا به اتفاق یکدیگر ببینیم که بهترین زمان برای سفر به بلغارستان برای شخص شما چه زمانی است.

سفر به بلغارستان در فصل بهار (اواخر ماه های مارچ، آوریل، می و اوائل ژوئن)

اگر دوست دارید تا در فصلی به بلغارستان بروید که آب و هوا کاملا ملایم و متعادل باشد بدون شک باید فصل بهار را برای سفر به این کشور انتخاب کنید.

بی تعارف! این فصل برای کسانی بهترین زمان سفر به بلغارستان محسوب می گردد که از گرمای تابستان و سرمای زمستان فراری هستند! البته هر چه بهار به سرانجام خود نزدیک می گردد، این درجه تعادل از بین رفته و گرمی و خشکی هوا هم طبیعتا بیشتر حس می گردد.

در فصل بهار که از اواخر مارچ، آوریل، می و اولین روزهای ماه ژوئن (اواخر اسفند تا تا 11 روز اول تیر به ماه های شمسی) شروع می گردد، بلغارستان به زیباترین ورژن خودش تبدیل می گردد!

در این فصل چنان طبیعت بلغارستان شکوفا می گردد که زیباییشچشم های شما را پر خواهد کرد.

درباره فصل بهار در بلغارستان باید این نکات را بدانید که:

 • در فصل بهار فستیوال های مختلف و گوناگونی در بیشتر شهرهای توریستی و گردشگری بلغارستان برگزار می گردد.
 • این فستیوال ها هم داخلی هستند و هم بین المللی.
 • از این فستیوال ها به طور مثال می توانیم از فستیوال گل رز و همچنین جشنواره انیمیشن بلغارستان را مثال بزنیم.
 • اگر دوست دارید تا از همه نظر بهترین فصل را برای سفر به بلغارستان انتخاب کنید بدون شک بهار همان فصل است.
 • در فصل بهار طبیعت بلغارستان شکل و روح تازه ای به خود می گیرد.
 • برای آشنا شدن با بهترین مسیرهای طبیعت گردی در سرتاسر کشور بلغارستان، بر روی دکمه زیر کلیلک کنید.

سفر به بلغارستان در فصل تابستان (اواسط ماه های ژوئن، ژوئیه ،اوت و اوئال سپتامبر)

ادامه بررسی و معرفی بهترین زمان سفر به بلغارستان را به فصل تابستان می رسانیم.

دیگر حدس این مطلب برای شما آسان تر شده است که بدانید این کشور در فصل تابستان دارای آب و هوایی خشک و گرم است.

به قولی خورشید در فصل زمستان علاقه بسیاری به این دارد که روی آتشینش را به سمت بلغارستان بگیرد و یک آفتاب جانانه در ساعات روز به سمت این کشور بتاباند!

از لحاظ ماه های شمسی، فصل تابستان برابر است با 11 خرداد تا آخر فصل شهریور است.

با این که در تابستان ها گاهی بادهای تند هم می وزد اما باز هم، به علتی جریان گرمایی که در این بادها وجود دارد تغییری در دمای بدن شما ایجاد نمی گردد.

اما به هر حال همین آفتابی بودن برای این کشور یک مزیت محسوب می گردد و جاذبه های بسیار ترغیب کننده ای را برای سفر به این کشور پدید آورده است.

این جاذبه ها به حدی هستند که بدون شک همه آژانس های هواپیمایی نه تنها در ایران بلکه در اکثر نقاط جهان، تور بلغارستان را می گذارند و اتفاقا مسافرین زیادی را به این کشور می برند.

برای این که از بحث آب و هوا و بهترین زمان سفر به بلغارستان دور نشویم باید بگوییم که؛ با تمام این تفاصیل باز هم ممکن است در برخی نقاط بلغارستان به منطقه ای برسید که آب و هوایش آن قدرها هم گرم نباشد.

در فصل تابستان در طول روز معمولا درجه دمای هوا در بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد می باشد.

البته در طول شب درجه هوا در بین 18 و تا 21 درجه سانتیگراد نیز تغییر می نماید.

اگر فصل تابستان را به عنوان بهترین زمان سفر به بلغارستان می دانید باید این نکات را بدانید که:

 • با وجود گرما، پر سفرترین فصل در بلغارستان فصل تابستان است.
 • سفارت بلغارستان در فصل تابستان خیلی راحت تر نسبت به دیگر فصل ها ویزای توریستی صادر می نماید.
 • رطوبت هوا در ماه ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر) تقریبا در بلغارستان زیاد است.
 • از آن جایی که تابستان به صورت رسمی فصل سفر به بلغارستان و شروع سفرهای تابستانی به این کشور محسوب می گردد، هزینه خدمات توریستی و گردشگری نسبتا بیشتر است.

سفر به بلغارستان در فصل پاییز (اواخر ماه سپتامبر، اکتبر و نوامبر و اوائل دسامبر)

نوبت می رسد به پادشاه فصل ها، پاییز!

اگر بخواهیم از حیث بهترین زمان سفر به بلغارستان فصل پاییز را مورد بررسی قرار دهیم باید تاکید کنیم که، در این فصل مجددا آب و هوای بلغارستان به اصل تعادلش باز می گردد و مجددا نه گرم است و نه سرد.

البته در این فصل بارش باران و وزش باد هم هست ولی همچون فصل زمستان با این پدیده روبرو نخواهید بود.

اگر در ماه نوامبر (10 آبان تا 9 آذر) در بلغارستان باشید بدون شک باران این کشور را خواهید دید چون شما در ماه شروع فصل باران به بلغارستان سفر کرده اید.

البته اگر آب و هوا خیلی هم سرد بگردد و تغییر کند بدون شک با بارش برف هم روبرو خواهید شد.

اگر سرمای نسبی را دوست دارید و ترجیحتان برای سفر، کمی سرما است پس حتما بهترین زمان سفر به بلغارستان برای شما فصل پاییز خواهد بود.

از 8 مهر تا اواخر ماه نوامبر در این کشور به تقویم شمسی؛ در این کشور فصل پاییز محسوب می گردد.

اگر می خواهید در فصل پاییز به عنوان یکی از زمان های مناسب سفر به بلغارستان سفر کنید باید بدانید که:

 • طبیعت بلغارستان در فصل پاییز به شدت زیبا و دیدنی می گردد.
 • در این فصل هم می توانید به طبیعت گرید بپردازید و هم از جاذبه گردی و دیگر تفریحات استفاده ببرید. حتی در اوائل پاییز هنوز هم می توانید به ساحل بروید.

سفر به بلغارستان در فصل زمستان (ماه اواخر دسامبر، ژانویه، فوریه و اواسط مارس)

نوبتی هم که باشد دیگر باید برویم به سراغ فصل زمستان بلغارستان زیبا و دیدنی!

از آن جایی که در فصل زمستان تصور اکثر مردم این است که همه جای جهان به جز کشورهایی خاص در قاره های دیگر، کلا برفی، سرد و سفیدپوش است.

درباره بلغارستان که این توصیف کاملا درست است و صدق می نماید. در فصل زمستان درجه آب و هوایی بلغارستان به زیر 0 درجه سانتی گراد می رسد.

البته این کاهش دما در شب ها بیشتر و محسوس تر است زیرا، دمای هوا به نقل از منابع آب و هوایی کمتر هم می گردد!

بنابراین باید بگوییم که اگر از سرما خوشتان نمی آید و طرفدار گرما یا آب و هوای معتدل هستید، بهترین زمان سفر به وارنا قطعا برای شما فصل زمستان نیست!

بدون شک شما از 10 دی، بهمن و اسفند که قبل از اتمام ماه مارچ که در اسفند و فرودین می افتد شما شاهد سرما و برف در بلغارستان خواهید بود!

اگر تصمیم دارید که در فصل زمستان به بلغارستان سفر کنید باید این نکات را بدانید:

 • سرعت بارش برف در این فصل خیل زود به سرانجام می رسد.
 • در مناطق کوهستانی بلغارستان و شهرهایی که از لحاظ موقعیت مکانی نزدیک به کوهستان قرار گرفته اند، حجم بارش برف و سرما طبیعتا بیشتر است.
 • در فصل زمستان هزینه خدمات توریستی مثل رزرو هتل و یا قیمت تور و بلیط کاهش می یابد.
 • اگر اهل اسکی کردن هستید باید این را بدانید که زمستان بلغارستان تبدیل به بهشت اسکی بازها می گردد.

توصیه های طلایی برای سفر به بلغارستان

 • فاصله زمانی ایران و بلغارستان به این گونه است که این کشور نسبت به ما نزدیک به 1 ساعت و نیم عقب تر است.
 • در بلغارستان می توانید به زبان انگلیسی با مردم محلی و بومی ارتباط بگیرید.
 • اگر بهترین زمان سفر به بلغارستان را به نسبت علایق و شرایط خود پیدا کردید و برای سفر به این کشور عزمتان را جزم کردید، بهتر است که قبل از سفر به بلغارستان پول خود را تبدیل به لف (lev) که واحد پول رسمی این کشور است نمایید اما اگر هم لف های شما تمام شد، اشکالی ندارد! می توانید از واحدهای پولی همچون یورو و دلار هم استفاده کنید.
 • پیشنهاد می کنیم که برای رفت و آمد از وسایل حمل و نقل عمومی همچون: مترو، اتوبوس و یا حتی دیگر وسایل حمل و نقل استفاده کنید که با این که هزینه کمتری دارند ولی خب به هر حال مقداری شلوغ هستند! اگر هم بخواهید می توانید با استفاده از تاکسی های آرم دار و یا سفارش داده شده از طریق اپلیکیشن های درخواست ماشین با پرداخت هزینه ای بیشتر به مقصد مورد نظر خود بروید.

بلغارستان کشوری است که هم زیبایی های طبیعی زیادی دارد و هم برای سفر به آن باید موارد بیشتر و جامع تری بدانید بنابراین مطالعه مطلبی درباره ی نکات سفر به بلغارستان بسیار در زمینه سفری بهتر و راحت تر به این کشور را به شما توصیه می نماییم.

سفر خوبی داشته باشید! ✌

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: الی گشت
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3618

به "بهترین زمان سفر به بلغارستان چه وقتی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان سفر به بلغارستان چه وقتی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید