بهترین گل تاریخ آسیا به نام آندرانیک تیموریان

به گزارش راه ساری، بعد از سال ها دوباره خاطره گل تاریخی آندرانیک تیموریان به بوریرام دریاد ها زنده شده است. دلیلش هم این است که afcاین گل را بهترین گل تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان آسیا انتخاب نموده است.

بهترین گل تاریخ آسیا به نام آندرانیک تیموریان

کنفدراسیون فوتبال آسیا خاتمه گل آندرانیک تیموریان به بوریرام را به عنوان بهترین گل تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان آسیا برگزید. ازچندی پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا بعضی گل های منتخب را درلیست بهترین گل های قاره قرارداده بود که درنهایت این ستاره سابق باشگاه استقلال بود که به واسطه گل ارزشمندی که زمینه سازحضوراستقلال درنیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد به عنوان برترین گل تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کرد. آندو درآن بازی یکی ازبهترین بازیکنان تیمش بود با گل پیروزی بخش خود استقلال را به جمع چهارتیم مرحله نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا سوق داد. درآن سال استقلال با وجودی که مقابل تیم اف سی سئول بازنده شد ونتوانست به فینال این رقابت ها ومصاف با تیم پرمهره گوانژو برود اما توانست تا رتبه شصتم بهترین تیم های باشگاهی دنیا صعود کند. رتبه ای که هیچ یک ازتیم های ایرانی پیروز به دست یابی به آن نشده اند. درآن فصل استقلال علاوه برآندرانیک تیموریان ستاره هایی همچون جوادنکونام، جی لویدساموئل، فرهادمجیدی ومجتبی جباری را دراختیارداشت یکی از بهترین تیم های تاریخ باشگاه استقلال هم بود. بعد از آن استقلال هرگزنتوانست چنین مجموعه ای را درکنارهم قراردهد هرسال نیز درلیگ برتر و رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ناکام بود ونتایج نامطلوبی به دست آورد. بسیاری از هوادارن استقلال دوست دارند دوباره چنین تیمی تشکیل گردد. با بازیکنانی شاخص، مربیانی کاربلد ومدیرانی کاردان. استقلال سال ها است درجا می زند و تداعی خاطره گل آندو به بوریرام باردیگر ذهن ها را به سمت تیم های رویایی تاریخ باشگاه استقلال می برد که تیم آن فصل با حضور همین آندو که یکی از بهترین مردانش بود در زمره همین تیم های ماندگار لقب گرفته است.

اگرآندو و نکونام دربازی برگشت با اف سی سئول بودند

-

البته نباید فراموش کنیم که اگر آندرانیک تیموریان وجواد نکونام دربازی برگشت مقابل تیم پرمهره اف سی سئول درورزشگاه آزادی حاضربودند و به دلیل محرومیت آن بازی را از دست نمی دادند چه بسا استقلال می توانست به فینال لیگ قهرمانان آسیا هم صعود کند اما محرومیتی که دو ستاره باشگاه استقلال در بازی رفت مقابل اف سی سئول با آن روبرو شدند بزرگترین لطمه را بر پیکر باشگاه استقلال وارد کرد و فقدان این دو هافبک دفاعی توانمند باعث شد تا استقلال نتواند از پس اف سی سئول برآید و شکست بازی رفت را جبران کند. در بازی برگشت استقلال عمیقا جای این ستاره ها را در تیمش خالی می دید هرچند که دیگر مهره ها کوشیدند با تلاش مضاعف استقلال را از این مرحله به مرحله بعد سوق دهند اما تلاش و تلاش آن ها هرگز فایده بخش نبود و استقلال به رغم تمام شایستگی هایش از رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا محروم ماند. به امید روزی که دوباره استقلال چنین مجموعه ای را درکنار هم پدید آورد و این بار تا فینال لیگ قهرمانان آسیا بالا برود.

10-270

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2120

به "بهترین گل تاریخ آسیا به نام آندرانیک تیموریان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین گل تاریخ آسیا به نام آندرانیک تیموریان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید