بورس فردا چه می شود؟

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، طی معاملات امروز، شاخص کل بورس تهران با رشد 36 هزار و 128 واحدی به کانال یک میلیون و 189 هزار و 807 واحدی نزدیک شد. شاخص درحالی طی معاملات امروز به رشد 3.13 درصدی رسید که هفته گذشته را نیز با 12 درصد رشد به سرانجام برد.

بورس فردا چه می شود؟

آیا این فرایند رو به رشد شاخص که از هفته گذشته آغاز شده است در معاملات فردا نیز تداوم خواهد داشت؟

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگویی با خبرنگاران گفت: فردا شاهد روز پرعرضه ای خواهیم بود چرا که اکثرا یکشنبه ها پرعرضه بوده و فشار فروش بیشتر می شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: با نگاهی بر شاخص گروه ها می توان دریافت که شاخص گروه خودرویی با قدرت توانسته از 200 هزار واحد عبور کرده و به محدوده 240 هزار واحد برسد. خودرو و خساپا دو لیدر اصلی گروه خودرویی صف های خرید سنگینی دارند و با همین قدرت نیز می توانند به این جهت ادامه دهند.

وی با اشاره به بحث پیش فروش خودرو که طی روزهای اخیر بسیار داغ شده است، بیان کرد: اگرچه تا حدودی رشد قیمت بازار خودرو کنترل شده اما همچنان عطش خریداران سیراب نشده است؛ چرا که فروش های این دو خودروساز (سایپا و ایران خودرو) و تولیدشان نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت.خبرهای مثبتی برای این دو خودروساز منتشر شده که از جمله آنها می توان به ورود سپاه به حوزه خودروسازی اشاره کرد. این خبر می تواند روی تولید و هم بر قیمت سهام این دو خودروسازی تاثیر مثبت داشته باشد.

رئیسی اضافه نمود: در گروه های فلزات، فولاد و فملی تاثیرگذارترین نمادها بر شاخص بودند. همچنین بررسی شاخص این گروه نشان می دهد که گروه فلزات و فولاد در نمودار قیمتی خود شاهد شکست سطح مقاومتی بوده اند و اهداف قیمتی بالاتری را خواهند دید.

وی خاطرنشان کرد: در گروه شیمیایی ها، تاثیرگذارترین ها بر شاخص دو نماد پارسان و فارس بودند. این گروه نیز همچون گروه فلزات شاهد شکست سطح مقاومتی بوده که طی آن شاخص این گروه عدد 60 هزار واحد را پشت سرگذاشته است.

وی ادامه داد: در گروه سیمانی افزایش قیمت 100 درصدی ای پیش بینی شده است، که این پیش بینی سبب افزایش قیمت نمادهای این گروه شده، به هرحال پیش بینی می شود که این قیمت تعدیل شود و شاهد افزایش نرخ سیمان در حدود 50 درصد باشیم.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: در سایر گروه ها نیز اگرچه افزایش عرضه را خواهیم داشت اما به نظر می رسد فردا نمادهای بزرگ و تاثیرگذار روز معاملاتی خوبی را داشته باشند و سهم هایی که فروشنده ها قصد فروش آن را دارند، خریداران بتوانند خریداری کنند.

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9872

به "بورس فردا چه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس فردا چه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید