بیانیه وزارت خارجه فرانسه درباره دومین گام برجامی ایران

به گزارش راه ساری، فرانسه در بیانیه ای روز یکشنبه به گام دوم ایران برای کاستن از تعهدات برجامی واکنش نشان داد.

بیانیه وزارت خارجه فرانسه درباره دومین گام برجامی ایران

به گزارش خبرنگاران، فرانسه در بیانیه ای روز یکشنبه از ایران خواست هرگونه فعالیتی که به عقیده این کشور ناقض توافق هسته ای با ایران است را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه ای گفت: پاریس با نگرانی شدید از اعلانیه امروز ایران مبنی بر افزایش غنی سازی اورانیوم به بالاتر از محدوده 3.67 درصدی آگاه شده است.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: ما در انتظار تایید این اعلام توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی هستیم و قاطعانه از ایران می خواهیم تمامی فعالیت هایی که در تطابق با تعهدات برجامی اش نیست را متوقف کند.

بر اساس این بیانیه، فرانسه با شرکای خود در ارتباط است تا به کاهش تنش ها در ارتباط با موضوع هسته ای ایران بپردازد.

پیش از این نیز دفتر ریاست جمهوری فرانسه در واکنش به گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران، افزایش سطح غنی سازی ایران را محکوم نموده و آن را نقض برجام خوانده است.

با این حال کاخ الیزه در ادامه موضع خود در این زمینه اعلام نموده که مکانیسم حل و فصل اختلافات در برجام فعلا فعال نخواهد شد. (جزئیات بیشتر)

ایران امروز همزمان با انتها یافتن مهلت 60 روزه به کشورهای غربی برای عمل به تعهدات خود در برجام دومین گام برای کاستن از تعهدات خود ذیل این توافق را گفت. (جزئیات بیشتر)

مقام های دولت جمهوری اسلامی ایران در یک نشست خبری در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری گفتند ایران میخواهد از امروز فرایند غنی سازی را به بالای 3.67 درصد افزایش دهند. تهران همچنین هشدار داد در صورتی که سایر طرف ها برای عمل به تعهدات خود اقدام نکنند بعد از 60 روز گام سوم را برخواهد داشت.

ایران گام اول در این راستا را دوشنبه هفته گذشته (1 جولای/10 تیرماه) برداشت و گفت میزان ذخایر اورانیوم 3.67 درصدی این کشور از 300 کیلوگرم عبور نموده است. (جزئیات بیشتر)

.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3670

به "بیانیه وزارت خارجه فرانسه درباره دومین گام برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه وزارت خارجه فرانسه درباره دومین گام برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید