تحریم های آمریکا سفر به ایران را ارزان کرد

به گزارش راه ساری، معاون گردشگری کشور از تهیه برنامه استراتژیک اطلاع رسانی گردشگری در خارج از کشور با همکاری وزارت امور خارجه خبر داد و گفت: بحران ناشی از بازگشت تحریم های آمریکا در گردشگری پشت سر گذاشته شده و تردیدها برای سفر به ایران تداوم پیدا نکرده است.

تحریم های آمریکا سفر به ایران را ارزان کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، ولی تیموری معاون گردشگری که به تازگی آماری از رشد سفر گردشگران اروپایی به ایران همزمان با خروج یک جانبه آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها را اعلام کرده است، درباره سیاست ها و برنامه های ایران با توجه به آن که مدام حرف از دور زدن تحریم ها با استفاده از گردشگری است، گفت: ما دنبال اقدامات زودگذر و ضربتی نیستیم، گردشگری فرایند زمان بری دارد که باید زیرساخت های فکری و برنامه ریزی آن آماده شود.

او با اشاره به افزایش سفر گردشگران اروپایی به ایران در شرایطی که تا 45 روز پیش 19 درصد کاهش داشت و اکنون این آمار با دو درصد رشد مثبت، به 17 درصد کاهش رسیده است، اظهار کرد: این وضعیت نشان می دهد ورود گردشگران خارجی به ایران درحال بازیابی و خروج از رکود است و مقصد ایران نیز آن دوران بحرانی تحریم را از سر گذرانده و تردیدها برای سفر به ایران عملا ادامه پیدا نکرده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: لازم نیست در این شرایط درباره بسته حمایتی صحبت کنیم، چرا که تحریم باعث شد بسته سفر ایران رقابتی و ارزان شود، آن هم در شرایطی که قیمت سفر دیگر مقاصد روز به روز درحال افزایش است، ما فقط باید بتوانیم این اتفاق را تبلیغ کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که با توجه به غیبت ایران در رسانه های جهانی، ارزان بودن این سفر دقیقا کجا واز چه طریق درحال تبلیغ است؟ اظهار کرد: لازم نیست ما این موضوع را مستقیم بگوییم. وقتی بسته سفر در نمایشگاه های گردشگری عرضه شود، دیگران متوجه خواهند شد سفر به ایران نه تنها گران تر نشده، بلکه ارزان تر هم شده که این خود به خود تبلیغ است.

تیموری سپس به اقدامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شرایط حال حاضر اشاره کرد و گفت: با توجه به این که هر گونه فعالیت ایران در خارج از کشور باید با هماهنگی وزارت امور خارجه باشد و از آنجا که دیپلماسی اقتصادی تا حدی برای این وزارتخانه اولویت دارد، با دکتر انصاری ـ معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ـ به توافق رسیدیم تا برنامه راهبردی و استراتژیکِ اطلاع رسانی گردشگری را در خارج از کشور با همکاری یکدیگر آماده کنیم.

او با اشاره به مسائل اطلاع رسانی و تصویرسازی ذهنی از ایران در خارج از کشور، بیان نمود: ما دنبال مُسَکن نیستیم. اگر بخواهیم در این راستا کاری کنیم باید برنامه زیربنایی و ماندگاری داشته باشیم برای همین برنامه همکاری استراتژیک با وزارت خارجه در بعد اطلاع رسانی در خارج آماده خواهد شد تا در جریان آن تصویرسازی درست تر و موثری از ایران داشته باشیم.

به گفته او، تدوین برنامه جامع گردشگری که با همکاری سازمان جهانی جهانگردی نیز آماده خواهد شد، به خاطر همکاری و مشورت مشاوران این سازمان بین المللی درباره نحوه تبلیغات، اطلاع رسانی و چگونگی انتقال اطلاعات، ناخودآگاه تبلیغ مثبت دیگری برای کشور خواهد بود.

تیموری گفت: با توجه به شرایط زمانی محدود باید تصمیم گیری های سریع تری داشته باشیم، سعیمان بر این است که با ایجاد کارگروه های تخصصی سرعت کار را بالا ببریم، در این راستا نیز از مشورت دانشگاهیان و بخش خصوصصی استفاده می کنیم.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4483

به "تحریم های آمریکا سفر به ایران را ارزان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا سفر به ایران را ارزان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید