ترس سناتور آمریکایی از جنگ با ایران: یک فاجعه تمام عیار است

به گزارش راه ساری، فارس نوشت: یک سناتور ارشد آمریکایی و از اعضای کمیته روابط خارجی سنای این کشور گفت که دونالد ترامپ به جای ایران، ایالات متحده را منزوی کرده است.

ترس سناتور آمریکایی از جنگ با ایران: یک فاجعه تمام عیار است

یک سناتور ارشد دموکرات آمریکایی و از اعضای کمیته روابط خارجی سنای این کشور یکشنبه گفت که خروج دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای سال 2015 تنش ها با ایران را بیشتر کرده است.

به نوشته وبگاه هیل، بن کاردین در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: با خروج از توافق هسته ای، اروپا بر این باور است که این مشکل آمریکا و نه یک معضل بین المللی است. ما به جای ایران، ایالات متحده را منزوی کردیم.

کاردین گفت، این انزوا به ویژه در پی حملات به تأسیسات نفتی عربستان سعودی توسط ارتش و انصارالله یمن بیش از پیش مشهود شده است.

این سناتور ارشد دموکرات آمریکایی ایران را یک بازیگر بد خواند و گفت: واقعا راه حل نظامی برای مشکل ایران وجود ندارد. ما باید از طریق دیپلماسی اقدام کنیم. جنگ با ایران فاجعه بار خواهد بود و این به نفع امنیت ملی ما نیست.

مارک اسپر، وزیر دفاع و جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا شنبه در نشست خبری و در آخرین واکنش پس از حمله به آرامکو گفتند دولت آمریکا با اعزام نیروی بیشتر به منطقه جهت محافظت از عربستان سعودی موافقت کرده است.

طی روزهای گذشته برخی سناتورهای تندروی جمهوریخواه آمریکا همچون لیندزی گراهام به ترامپ توصیه کرده اند در قبال ایران به اقدام نظامی متوسل شود.

17231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5301

به "ترس سناتور آمریکایی از جنگ با ایران: یک فاجعه تمام عیار است" امتیاز دهید

1 کاربر به "ترس سناتور آمریکایی از جنگ با ایران: یک فاجعه تمام عیار است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترس سناتور آمریکایی از جنگ با ایران: یک فاجعه تمام عیار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید