مشخص توالی ژنوم میتوکندری یک جلبک سبز و ثبت آن در پایگاه مرجع RefSeq

به گزارش راه ساری، توالی کامل ژنوم اندامک میتوکندری به نام دانشگاه الزهرا س در پایگاه داده توالی های مرجع (RefSeq) معرفی گردید.

مشخص توالی ژنوم میتوکندری یک جلبک سبز و ثبت آن در پایگاه مرجع RefSeq

به گزارش خبرنگاران، پژوهشگران دانشکده علوم زیستی دانشگاه الزهرا، توانستند با استفاده از روش های آزمایشگاهی و بیوانفورماتیکی به توالی کامل ژنوم میتوکندری جلبک سبز Chlorosarcinopsis eremi دست یابند و آن را در پایگاه داده GenBank به ثبت رسانند. اطلاعات ثبت شده به عنوان توالی مرجع با شماره دسترسی NC-041430 وارد پایگاه داده RefSeq شده است.

این دستاورد گوشه ای از نتایج حاصل از تحقیقات گسترده در شناسایی تنوع میکروارگانیسم های فتوتروف اکوسیستم های بیابانی و سنگی ایران است که به هدایت دکتر پریسا محمدی و دکتر محبوبه ضرابی توسط دانش آموخته دکترای رشته میکروبیولوژی خانم فاطمه خانی جوی آباد اجرا شده است.

RefSeq پایگاه داده توالی های مرجع از NCBI در امریکاست که توالی های ثبت شده در GenBank را رصد نموده و توالی های کامل و منحصر بفرد نوکلئوتیدی که به درستی تفسیر شده اند را جمع آوری می نماید و آنها را به عنوان توالی های استاندارد برای مطالعات پیشرفته زیستی نظیر مطالعات ژنومیک و فیلوژنتیک در اختیار پژوهشگران سراسر جهان قرار می دهد.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه الزهرا، بخشی از اطلاعات در مورد اکوسیستم های بیابانی و سنگی ایران که در آزمایشگاه های دکتر سپهر گروه میکروبیولوژی دانشگاه الزهرا اجرا شده در مجلات معتبر علمی به چاپ رسیده است.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3763

به "مشخص توالی ژنوم میتوکندری یک جلبک سبز و ثبت آن در پایگاه مرجع RefSeq" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص توالی ژنوم میتوکندری یک جلبک سبز و ثبت آن در پایگاه مرجع RefSeq"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید