تفاهم نامه مطالعات زمین شناسی و اکتشاف در سمنان منعقد شد

به گزارش راه ساری، مسعود نصیری زرندی در گفتگو با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه یادداشت تفاهم سه جانبه همکاری میان سازمان زمین شناسی و اکتشافات کشور، دانشگاه سمنان و پژوهشکده علوم زمین به امضا رسیده است، خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه با حضور رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات کشور و معاون پژوهشی پژوهشکده علوم زمین ظهر سه شنبه به میزبانی دانشگاه سمنان به امضا رسید.

تفاهم نامه مطالعات زمین شناسی و اکتشاف در سمنان منعقد شد

وی اضافه نمود: ایجاد و گسترش همکاری ها و همفکری های علمی و آموزشی تحقیقاتی مشترک در بخش علوم زمین هدف اصلی این تفاهم نامه است.

رئیس دانشگاه سمنان بابیان اینکه یکی از مفاد این تفاهم نامه بهره گیری مطلوب از توانمندی ها، تجارب و ظرفیت های پژوهشی و علمی برای پیشبرد و تقویت پژوهش های زمین شناسی و اکتشافات در سطوح استانی، ملی، منطقه ای و بین المللی است، تأکید کرد: این مناسبات به واسطه موقعیت و ظرفیت های موجود در سطح منطقه حائز اهمیت است.

نصیری زرندی اضافه نمود: این تفاهم نامه سه جانبه همچنین توسعه ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی را در کنار تبادل اطلاعات، ارتقای فعالیت های جاری و پرداختن به اولویت های مشترک دنبال می کند.

وی درباره مفاد این تفاهم نامه نیز، گفت: همکاری های پژوهشی درزمینهٔ اجرای طرح های پژوهشی مشترک با موضوع مدیریت منابع زمینی یکی از محورهای این تفاهم نامه است.

رئیس دانشگاه سمنان گفت: اجرای پروژه های مشترک درزمینهٔ اقلیم شناسی دیرینه، گردشگری زمین شناختی، آلاینده های زیست محیطی و زمین شناسی پزشکی در کنار گیاه پالایی از دیگر مفاد تفاهم نامه مذکور است که ظرفیت بر آن توافق دارند.

نصیری زرندی تأکید داشت: طبق این تفاهم نامه همکاری متقابل علمی و پژوهشی در گرایش های زمین شناسی، گیاه شناسی، خاکشناسی، محیط زیست، کانی شناسی و سنگ شناسی، هواشناسی، اقلیم شناسی و آب شناسی نیز بین طرفین صورت می گیرد.

وی اضافه نمود: در این تفاهم نامه همچنین قیدشده که ظرفیت ملزم به ایجاد ارتباطات علمی از طریق دوره های آموزشی، کارگاه ها، سمینارها، نمایشگاه های علمی و تحقیقاتی مشترک با توجه به قوانین و مقررات مربوط دعوت از متخصصان شاغل در سازمان زمین شناسی و پژوهشکده علوم زمین برای تدریس هستند.

رئیس دانشگاه سمنان گفت: تفاهم نامه سه جانبه مطالعات زمین شناسی همچنین در حوزه مشاوره خاتمه نامه ها در کنار حضور در هم اندیشی های علمی، جلسات دفاعیه، خاتمه نامه های مرتبط با فعالیت های سازمان زمین شناسی و اکتشافات کشور و پژوهشکده و پذیرش دانشجوی پسادکتری در دانشگاه سمنان را نیز در برمی گیرد و دانشگاه سمنان نیز موظف می شود تا استفاده از امکانات آزمایشگاه مرکزی خود را برای انجام پروژه های مشترک مهیا سازد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5490

به "تفاهم نامه مطالعات زمین شناسی و اکتشاف در سمنان منعقد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه مطالعات زمین شناسی و اکتشاف در سمنان منعقد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید