تقدیر از برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در آبان ماه

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، سید علی عمرانی، رئیس کارگروه اجرایی جایزه مصطفی امروز در نشست خبری که در محل بنیاد مصطفی (ص) برگزار شد، گفت: سومین دوره اعطای جایزه مصطفی را امسال آبان ماه برگزار خواهیم کرد.

تقدیر از برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در آبان ماه

عمرانی با بیان اینکه برگزیدگان در چهار حوزه مورد بررسی و داوری قرار می گیرند، گفت: در این دوره حوزه اقتصاد و بانکداری و ریاضیات مدنظر قرار گرفته و دانشمندان در چهار حوزه عمومی، فناوری زیستی، نانوفناوری و فناوری ارتباطات انتخاب می شوند.

رئیس کارگروه اجرایی با بیان اینکه در حال حاضر برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی داوری شده اند و اکنون در مرحله داوری بین المللی هستند، اضافه کرد: 300 اثر در این چهار گروه برای سومین دوره از سوی دانشمندان جهان اسلام ارسال شده است.

به گفته وی، 20 آبان ماه در تالار وحدت، برگزیدگان مورد تقدیر قرار می گیرند.

عمرانی در ادامه گفت: در بنیاد مصطفی از جامعه دانش آموزی تا دانشمندان و اساتید برجسته مورد توجه قرار می گیرند تا بتوانند در راستای تأثیرگذاری در جامعه نقش ایفا کنند.

وجود آثار هنری علمی در موزه هنر مصطفی (ص)

وی با بیان اینکه طراحی موزه هنر مصطفی (ص) از جمله اقدامات اجرایی جایزه مصطفی محسوب می شود، گفت: در این موزه که در پارک فناوری پردیس مستقر است، با زبان هنر مباحث فناوری به نمایش گذاشته می شود.

به گفته عمرانی، این اتفاق با اعطای آثاری هنری و محلی از شیراز، اصفهان و … همراه بوده است؛ این آثار هنری از مرزهای ایران فراتر رفته و ما شاهد حضور آثاری از کشور هند در موزه هنر مصطفی (ص) هستیم.

برگزاری نشست های تبادل علم و فناوری در کشورهای اسلامی

رئیس کارگروه اجرایی جایزه مصطفی (ص) گفت: ما چهارمین نشست استپ (تبادل علم و فناوری) در عمان و پنجمین نشست را در کراچی پاکستان در سال 97 برگزار کردیم.

وی اضافه کرد: 64 دانشمند از 19 کشور توانستند دستاوردهای خود را در قالب های مختلف در نشست استپ که در کراچی پاکستان برگزار گشت، به نمایش بگذارند.

نشست صنایع با دستاوردهای جهان اسلام

عمرانی گفت: همچنین سومین دوره (ایسا) را با هدف ارائه دستاوردهای جهان اسلام در کنار نشست استپ برگزار کردیم که 14 شرکت از کشور پاکستان، ایران و مصر در این نشست حضور داشتند و دستاوردهای خود را ارائه کردند.

وی اضافه کرد: حاصل این نشست، انعقاد 10 تفاهم نامه B2B بوده است.

حجم سرمایه ای موقوفات جایزه مصطفی (ص)

عمرانی گفت: اعضای خادم المصطفی که شامل 381 عضو از 23 کشور هستند، مبلغی را به عنوان وقف در صندوق موقوفات جایزه مصطفی (ص) قرار داده اند.

وی یادآور شد: در حال حاضر کل سرمایه صندوق موقوفات جایزه مصطفی (ص) به 38 میلیارد و 600 میلیون تومان رسیده که این جوایز 2 دوره گذشته را تأمین کرده است. البته جوایز این دوره نیز تأمین شده است.

برگزاری مسابقات نور دانش آموزی

رئیس کارگروه اجرایی جایزه مصطفی (ص) با بیان اینکه یکی از برنامه های جایزه مصطفی (ص) که مخاطب آن دانش آموزان هستند، مسابقات نور دانش آموزی است، گفت: با رویکردی که بخش دانش آموزی مصطفی در حوزه ترویج پیگیری، توسعه مهارت های فردی دانش آموزان در نظر دارد، مسابقه نور را برگزار می کند.

به گفته وی، هر یک از مسابقات دانش آموزی نور با هدف گرامیداشت یکی از بزرگان جهان اسلام برگزار می شود.

عمرانی شرح داد: تاکنون طی این سه دوره 15 هزار دانش آموز از 7 کشور در این مسابقات ثبت نام کرده اند.

وی اضافه کرد: مسابقات دانش آموزان نور در واقع فیلم های علمی یک دقیقه ای است که توسط دانش آموزان ارسال می شود و از بین آنها گروه هایی در اختتامیه مسابقات دانش آموزی نور انتخاب می شوند.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2414

به "تقدیر از برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در آبان ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر از برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در آبان ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید